Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 12081
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Do Oxfordu w nagrodę

Środa, 24 marca 2010, 8:55
Aktualizacja: 8:56
Autor: Martyna
JELENIA GÓRA: Do Oxfordu w nagrodę
Fot. Martyna
Kilkudziesięciu uczniów z gimnazjów z Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego wzięło udział we wczorajszych zmaganiach pod skrótowym hasłem „KwoKA”, czyli konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych. Atrakcyjną nagrodę – tygodniowy pobyt w Anglii – wygrała po raz drugi z rzędu Jagoda Kuźniar, uczennica trzeciej klasy gimnazjum.

W tym roku udział w konkursie wzięło 11 gimnazjów z regionu Jeleniej Góry. W I etapie uczestniczyło 81 uczniów. Do II etapu zakwalifikowała się już tylko trzydziestka. Tematyka tegorocznej edycji skupiona była wokół życia i twórczości Michaela Jacksona i Marka Twaina. Pytania dotyczyły również historii, sztuki kulinarnej, świąt i tradycji krajów anglojęzycznych. Organizatorką "KwoK - i "była już po raz szósty Aldona Mierzwa, nauczycielka języka angielskiego z ZSO nr 1 w Jeleniej Górze.

– Odczytując imię i nazwisko zwycięzcy przeżyłam deja vu. Tak samo jak w ubiegłym roku wygrała Jagoda Kuźniar uczennica naszego gimnazjum - powiedziała Aldona Mierzwa. Sama laureatka, wzięła udział w tym konkursie już po raz trzeci.
– Z roku na rok jest coraz mniej do nauki, ale pytania są też coraz bardziej szczegółowe. Aby zwyciężyć nie wystarczy sama wiedza o krajach anglojęzycznych. Trzeba również wykazać się dobrą znajomością języka angielskiego, aby móc odpowiedzieć na pytania – mówi zwyciężczyni.

Nagrody laureatom wręczył wicedyrektor ds. gimnazjum w ZSO nr 1 w Jeleniej Górze Grzegorz Lustyk. Były to podręczniki i słowniki do nauki języka angielskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
808
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group