Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 4 kwietnia
Imieniny: Benedykta, Wacława
Czytających: 11960
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Do kotliny z Ukrainy

Czwartek, 19 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 19 lipca 2007, 9:21
Autor: anzol
Jelenia Góra: Do kotliny z Ukrainy
Fot. K. Piotrowski
Młodzi ludzie z Doniecka i Ługańska poznają miasto i okolice dzięki Radzie Przyjaciół Harcerstwa.

Ich bazą jest Dom Harcerza przy ulicy Wiejskiej. Grupa liczy 47 osób.
– Są to dzieci i młodzież, w większości pochodzenia polskiego, z Doniecka i Ługańska. Do 1 sierpnia będą poznawać Kotlinę Jeleniogórską, jej przyrodę, zabytki, ludzi. Między innymi poprzez naukę tańca i piosenek polskich poznają kulturę polską, kulturę swych przodków – poinformował Kazimierz Piotrowski, przewodniczący RPH.

Dziś (czwartek) jadą do Karpacza. Wjadą wyciągiem na Kopę i wejdą na Śnieżkę. W piątek zwiedzą Muzeum Miejskie Dom Gerharda Hauptmanna w Jagniątkowie. W kolejnych dniach przewidziane są wycieczki w inne atrakcyjne miejsca naszej kotliny.

Końcowym akcentem pobytu Ukraińców w Jeleniej Górze będzie prezentacja kultury terenów, gdzie mieszkają na co dzień: wschodniej Ukrainy i Zagłębia Donieckiego.

Rada Przyjaciół Harcerstwa zaprosiła ponadto dwie 50-osobowe grupy z
Charkowa i Berdyczowa, które będą gościły w Domu Harcerza po wyjeździe Ukraińców. – Te wizyty dochodzą do skutku dzięki determinacji i zaangażowaniu członków RPH oraz dofinansowaniu Senatu Rzeczypospolitej Polski – podkreśla K. Piotrowski.

Dodaje, że akcja jest cykliczna. W poprzednich latach Jelenia Góra gościła dzieci i młodzież z Winnicy, Berdyczowa i Żytomierza. Część z młodzieży
tak zaraziła się Polską, że obecnie kilkoro z nich studiuje na uniwersytetach we Wrocławiu i Krakowie.

Sonda

Co jest największą zmorą jeśli chodzi o śmiertelne wypadki na drogach?

Oddanych
głosów
200
Brawura kierowców
64%
Pijaństwo i jazda pod wpływem
32%
Kiepski stan naszych dróg
4%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Masz to w kuchni... To po cichu niszczy Twoje nerki
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Aktualności
Autyzm to nie choroba
 
Aktualności
Jest opiekun Bike Parku Czarne
 
Kultura
Natalia śpiewa Bajm
 
Uzdrowisko Cieplice
Sekret Młodości – Teoria przewlekłego zapalenia
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group