Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5497
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Do czterech razy sztuka

Piątek, 28 czerwca 2019, 6:12
Aktualizacja: Sobota, 29 czerwca 2019, 8:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Do czterech razy sztuka
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Nie za trzecim, lecz za czwartym razem najprawdopodobniej uda się wyłonić wykonawcę rozbudowy Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego przy ul. Kruszwickiej. Radni w ostatnim czasie zwiększyli pulę środków na ten cel w Wieloletniej Prognozie Finansowej, więc przy kolejnym podejściu do przetargu wszystkie oferty zmieściły się w założeniach władz miasta.

Najniższa z sześciu ofert została złożona przez konsorcjum firm: Zakład Usług Ogólnobudowlanych z Siekierczyna i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Everbest" z Zaręby (zaproponowana cena to 6,6 mln zł). Zgodnie z WPF-em Jeleniej Góry, na ten cel przeznaczono do 7,15 mln zł, więc nawet najdroższa z ofert mieści się w tych granicach. Podpisania umowy z wykonawcą można się spodziewać w terminie do 30 dni. Zakończenie inwestycji przy ul. Kruszwickiej przewidziano do 17 grudnia 2020 roku.

Cierpliwość opłaca się, bo to czwarty przetarg - w pierwszym mieliśmy cenę prawie o 100 proc. wyższą, a teraz mamy poniżej kosztorysu inwestorskiego - skomentował Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Przypomnijmy. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące budowę placówki przedszkolno-szkolnej dla dzieci niepełnosprawnych, wraz z zagospodarowaniem terenu. Budynek będzie obiektem niepodpiwniczonym, dwukondygnacyjnym, przykrytym dachem płaskim, wyposażonym w instalację wodno-kanalizacyjną, wewnętrzną instalację wodociągową - przeciwpożarową, instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną i wywiewną oraz instalację elektryczną i odgromową. Budynek zawierać będzie strefę wejściową (połączoną z budynkiem istniejącym) wraz z szatnią dla dzieci. Na parterze budynku zlokalizowane zostaną sale zajęć dla dzieci przedszkolnych, a na I piętrze sale dla dzieci szkolnych. W budynku zaprojektowano również sale terapeutyczne, lekcyjne, salę wielofunkcyjną oraz świetlicę. Komunikacja pomiędzy kondygnacjami odbywać będzie się klatką schodową oraz windą przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych.

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
- budowę dwukondygnacyjnego budynku o kubaturze ok. 6130,39 m3, przeznaczonego dla potrzeb dzieci niepełnosprawnych;
- przebudowę i wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej, tj. przyłącza wodociągowego, instalacji kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wewnętrznej linii elektrycznej - zasilającej oraz instalacji elektrycznej zasilającej oświetlenie zewnętrzne;
- powiększenie placu przed wejściem do budynku;
- budowę parkingu z 20 miejscami parkingowymi zlokalizowanego przy wjeździe na teren zespołu szkolnego;
- realizację wzdłuż projektowanego budynku, drogi pożarowej o nośności 100 kN/oś;
- remont nawierzchni przejścia pieszego przez park;
- korektę linii ogrodzenia w rejonie projektowanego parkingu wraz z montażem bramy przy wjeździe na parking oraz furtki w ogrodzeniu terenów sportowych;
- wykonanie elementów małej architektury, murków oporowych oraz placu zabaw.

Twoja reakcja na artykuł?

9
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
312
Nigdy
20%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group