Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8841
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Do celi za narkotykowe zaszłości

Wtorek, 3 sierpnia 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
Mieszkaniec Jeleniej Góry, który usłyszał wyrok, 1,5 roku więzienia, ma pięćdziesiąt jeden lat i jest na utrzymaniu matki. Większość swojego życia zajmował się sprzedażą polskiej marihuany i narkotyzowaniem się. W ostatnim czasie zaczął wychodzić „na prostą”, odstawił narkotyki, zaprzestał ich sprzedaży, ale znać o sobie dały sprawy z lat poprzednich.

51-letni jeleniogórzanin sprawia wrażenie rozsądnego, zadbanego człowieka, świadomego swoich dotychczasowych błędów. Jeszcze kilka lat temu systematycznie wchodził jednak w konflikt z prawem, głównie przez narkotyki. Nagminnie sprzedawał je, a dowodem na to była jedna z akcji policji, która została powiadomiona o przestępczej działalności sprawcy.

Kiedy funkcjonariusze pojechali do mieszkania oskarżonego, ten z uporem przekonywał, że on nigdy nie sprzedawał narkotyków i nie ma z nimi nic wspólnego, a całe zgłoszenie było jakąś pomyłką. Kto wie, czy stróże prawa nie daliby wiary tej historii, gdyby nie pukanie do drzwi i stojący w nich mężczyzna, który poprosił o „jakieś prochy”.

W Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze, gdzie sprawa była rozpatrywana przed dwu laty, zasądzono oskarżonemu dwa lata więzienia. Jak się bowiem okazało, przed oblicze sądu 51-latek za sprzedaż narkotyków stawał już dwukrotnie, za każdym razem uzyskując wyrok w zawieszeniu: dziesięć miesięcy na dziesięć lat próby oraz sześć miesięcy na dwa lata.

Od wyroku sądu rejonowego skazany się jednak odwołał i sprawa trafiła do sądu apelacyjnego, w którym obrona żądała uniewinnienia 51-latka. W międzyczasie jednak sprawa się skomplikowała. Zmarł bowiem główny świadek, a drugi ze świadków po prostu zniknął. W miniony piątek 51 – latek usłyszał prawomocny wyrok, 1,5 roku więzienia za handel narkotykami. Skazany musi się również liczyć z odwieszeniem zawieszonych kar zasądzonych wcześniejszymi wyrokami sądu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1004
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group