Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8292
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Dni Olimpijczyka pod Śnieżką

Poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 10:26
Aktualizacja: 10:29
Autor: Agrafka
Karpacz: Dni Olimpijczyka pod Śnieżką
Fot. Archiwum Organizatora
W Zespole Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu odbyło się uroczyste spotkanie w ramach Dni Olimpijczyka. Dyrekcja i uczniowie szkoły, z której wywodzi się wielu znakomitych sportowców, gościli olimpijczyków. Spotkanie zorganizowali: Regionalna Rada Olimpijska z siedzibą we Wrocławiu, Polski Komitet Olimpijski, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Urząd Miasta Karpacza i Zespół Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu.

W Zespole Szkół Licealnych i Mistrzostwa Sportowego w Karpaczu odbyło się uroczyste spotkanie w ramach Dni Olimpijczyka. Dyrekcja i uczniowie szkoły, z której wywodzi się wielu znakomitych sportowców, gościli olimpijczyków.
Spotkanie rozpoczęto od wniesienia flagi olimpijskiej, odegrania hymnu olimpijskiego z 1896, autorstwa greckiego kompozytora Spiridiona Samarasa, i odczytania Apelu Olimpijskiego. Dyrektor szkoły Bogusława Kozłowska przywitała gości i przedstawicieli władz. Po przedstawieniu sylwetek i dokonań zaproszonych sportowców trenerzy z ZSLiMS w Karpaczu podsumowali sezon zimowy 2011/2012. Trenerka biegaczy narciarskich Dorota Dziadkowiec-Michoń zaprezentowała dokonania swoich podopiecznych, a trener Tomasz Koćmierowski przedstawił wyniki saneczkarzy, których trenuje wraz z Przemysławem Pochłodem.

W plebiscycie na najlepszego sportowca szkoły wygrała Urszula Łętocha. Drugie miejsce zajął Jakub Kowalewski, a trzecie Tomasz Garbień, wszyscy to uczniowie klasy II a. Podsumowanie sezonu skończono rozdaniem nagród dla uczniów – sportowców.

Ciekawym punktem spotkania były pytania uczniów do zasłużonych olimpijczyków, wśród których byli m.in. koszykarz Mieczysław Łopatka i siatkarka Halina Aszkiełowicz-Wojno, ponadto Andrzej Żyła, Andrzej Kupczyk i syn Dawid Kupczyk oraz Andrzej Kozik, Józef Grzesiak - brązowy medalista w boksie z Tokio, Janusz Zarenkiewicz - brązowy medalista w tej samej dziedzinie z Seulu, pływak Antoni Tołkaczewski, sztangista Mariusz Jędra, bramkarz który pokonał Hiszpanię - Marian Szeja, sprinter Jacek Bocian, siatkarski mistrz świata Stanisław Gościniak.

Po rozmowach z uczniami goście mieli okazję obejrzeć pokaz tańca absolwentki szkoły z Karpacza Patrycji Zbrzeźnej i Damiana Strączka. Potem był poczęstunek, przygotowany przez uczniów technikum hotelarskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group