Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8078
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dni Kultury Europejskiej „Ekonoma”

Czwartek, 4 czerwca 2015, 9:05
Aktualizacja: Piątek, 5 czerwca 2015, 7:37
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Dni Kultury Europejskiej „Ekonoma”
Fot. Przemo
W dniach 1–3 czerwca w Zespole Szkół Ekonomiczno–Turystycznych w Jeleniej Górze odbywały się Dni Kultury Europejskiej, w ramach których uczniowie prezentowali swoją wiedzę na temat krajów Unii Europejskiej oraz Rosji. Uroczystości w „Ekonomie” mają związek ze zbliżającymi się obchodami 70–lecia szkoły, podczas których (we wrześniu br.) oficjalnie zostanie nadane imię Unii Europejskiej

W poniedziałkowy poranek uczniowie na terenie szkoły prowadzili kiermasz wypieków europejskich, a następnie na 6. i 7. godzinie lekcyjnej opuścili mury placówki, by ulicami: Sudecką, Wojska Polskiego, Klonowica, 1. Maja i Konopnickiej dotrzeć na Plac Ratuszowy.

Obchody Dni Kultury Europejskiej przygotowały nauczycielki „Ekonoma” Magda Świderska i Anna Zawierucha. - Nasza szkoła otrzyma nazwę Unii Europejskiej, już mamy ją na budynku szkoły, ale oficjalnie zostanie nadana na 70-lecie szkoły – powiedziała nauczycielka ZSE-T Kazimiera Pitera. W naszej szkole uczymy od zeszłego roku również języka francuskiego i rosyjskiego, dlatego Rosja mimo że nie jest w Unii, dzisiaj była prezentowana – dodała K. Pitera.

Wczoraj (03.06) w parku na Wzgórzu Kościuszki odbył się Bieg Europejski, w którym brali udział uczniowie „Ekonoma” klas I-III. W sumie 12 drużyn miało za zadanie nie tylko przebyć trasę w jak najszybszym czasie, ale po drodze zbierali punkty na dziewięciu stacjach, gdzie musieli wykazać się wiedzą o Europie.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni na podstawie liczby punktów za czas pokonania trasy oraz za wyniki uzyskane na poszczególnych stacjach za wiedzę o Unii Europejskiej – powiedział przed startem nauczyciel wychowania fizycznego Paweł Maczel, który wraz z Michałem Judzińskim i Joanną Piecyk organizował oryginalny bieg na Wzgórzu Kościuszki.

Klasy w 10-osobowych składach różnie podchodziły do rywalizacji, jedni spacerkiem przemieszczali się od stacji do stacji skupiając się na zadaniach do wykonania, inni od startu żwawo rozpoczynali rywalizację. Pozostali uczniowie pomagali przy stacjach, a także dopingowali koleżanki i kolegów. - Jest to impreza sportowo-edukacyjna na wesoło – powiedziała nauczycielka geografii Joanna Piecyk. Młodzież miała za zadanie m.in. przypisać dania narodowych specjałów kulinarnych, zabytków, walut do danych krajów, a także rozpoznać polityków, sportowców czy wykazać się znajomością mapy Europy. Na ostatniej stacji mieli okazje wykazać się znajomością hymnu Unii Europejskiej, czyli „Ody do radości” Ludwiga van Beethovena.

Ostatecznie, Bieg Europejski wygrała klasa 1 D, drugie miejsce zajęła 3 A, a na najniższym stopniu podium znalazła się 1 A.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group