Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5545
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Długotrwała wymiana oświetlenia w Rynku

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 21 października 2015, 8:15
Aktualizacja: 8:28
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Od ponad tygodnia jeleniogórski Rynek "zdobią" nowe latarnie uliczne i nie byłoby tematu, gdyby wykonawcy fachowo podeszli do pracy. Krzywo ustawione latarnie i pozostawiona sterta kostki brukowej z ziemią przy jednej z nich, z pewnością nie są dobrą wizytówką centrum miasta.

Niedokończone prace pod oknami Urzędu Miasta zdumiewają - nikomu to nie przeszkadza, czy jest to na tyle skomplikowane zadanie, że potrzeba np. przetargu na ułożenie kilku sztuk kostki granitowej? - pyta nasz Czytelnik?

Jak zadeklarował prezydent Marcin Zawiła, wykonawca robót zostanie ponaglony, by jak najszybciej doprowadził pracę do końca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~ 21-10-2015 9:02
Kiedy doświetlą drogi?. Stare lampy oświetlają powietrze,nie które schowane są w gałeziach drzew.Jak jest wieczór,noc,pada deszcz,śnieg, widoczność jest słaba.Np droga JG-Sobieszów,P.Wielkopolskich i wiele innych jedna wielka ciemnica.Poprawa Oświetlenia poprawi bezpieczeństwo.Może zrobić pomiar światła ile powinno być?.Może Jelonka podejmie temat.Co na to mieszkańcy?.
~zaboberek 21-10-2015 9:11
"Niedokończone prace pod oknami Urzędu Miasta zdumiewają ". Pod latarnią jest najciemniej?,a może okna w Ratuszu są za wysoko i nie wszyscy mogą przez nie zobaczyć co się pod nimi dzieje?
~kiedy 21-10-2015 14:46
Kiedy wreszcie naprawią bądź wymienią latarnie, które znajdują się na kamieniczkach okalających Plac Ratuszowy (nie mam na myśli tych w podcieniach, ale "na zewnątrz"; Co do oświetlenia w naszym mieście można książki pisać - niedoświetlone skrzyżowania, ulice b. słabo oświetlone. Jako pewien pomysł proponuję zdobyć dofinansowanie na wymianę oświetlenia na głównych ulicach miasta na LEDy, a odzyskane w miarę energooszczędne wykorzystać do pozostałych punktów, na których często zawieszone są oprawy sprzed 40 i więcej lat Na plus trzeba oddać, że wreszcie od kilku lat doświetla się przejścia dla pieszych.
~aq 21-10-2015 15:11
W ratuszu nikogo nie interesuje co się dzieje na placu
~ 21-10-2015 17:30
Bo to tak przecież ma być, to jest styl
~zabobrzanin 21-10-2015 22:04
Przecież to takie same starodawne, a jednak nowe. Jeżeli widać że po paru latach nie sprawdza się temat kliszy brudnych, poniszczonych i pożółkniętych niewytrzymujących promieni UV to po co brnąć w te skorupy po raz kolejny ? Fajnie się wydaje nie swoje i to na coś co się nie sprawdza. Może jakieś nowe kształty oraz technologie jakieś LEDowe ?
~Do rzeczy 23-10-2015 11:43
To są uroki przetargów publicznych. Byle tanio = byle jak. Co oznacza, że wykonawca zostanie ponaglony? Wykonując prace, zakłada się, że zostanie wykonana od początku do końca. Sprawa jest na tyle poważna, że miasto powinno spisywać z wykonawcą - zwycięzcą przetargu umowę, w której wymieniony jest nie tylko zakres czynności, lecz także punkty dot. odpowiedzialności za wykonane prace i kary umowne za opóźnienia, a przede wszystkim punkty dot. zobowiązań gwarancyjno - naprawczych. Na przykładzie kamienic z ul. Matejki widać, jak konieczne są takie zapisy. Tam tynk odpadał płatami, co stwarzało niebezpieczeństwo dla samych mieszkańców i przechodniów. Wniosek - stary tynk nie został usunięty, tylko naniesiono farbę na starym. Dziwię się, że nikt z tym nic nie robi, a wykonawca jest bezkarny.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group