Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 7621
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Dla bezpieczeństwa mysłakowickich dróg

Czwartek, 7 maja 2020, 6:01
Aktualizacja: Niedziela, 10 maja 2020, 7:20
Autor: WAC
Mysłakowice: Dla bezpieczeństwa mysłakowickich dróg
Fot. UM Mysłakowice
Mimo pandemii koronawirusa utrudniającej realizację zadań przez samorządy kwiecień był czasem intensywnych prac służących poprawie oznakowania drogowego w gminie Mysłakowice.

W ciągu miesiąca uzupełniono, dostawiono i naprawiono kilkadziesiąt znaków drogowych. W Bukowcu na ul. Tokarskiej dostawiono 32 słupki ostrzegawcze typu U-1a, postawiono tablicę z nazwą miejscowości. W Dąbrowicy zamontowano nowe progi zwalniające i lustra pod wiaduktem kolejowym. W Mysłakowicach, Łomnicy i Bobrowie zamontowano oznakowanie typu D-15, „przystanek autobusowy", oraz kilkadziesiąt znaków ostrzegawczych i informujących.

Wszystkie te prace zostały wykonane przez firmę zewnętrzną z Jeleniej Góry, a sfinansowane z budżetu gminy – mówi zastępca wójta gminy Mysłakowice Grzegorz Truchanowicz. - Staramy się na bieżąco, mimo trudnej sytuacji, realizować zaplanowane zadania. Zwłaszcza te, których celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na naszych drogach gminnych. Realizujemy w tym względzie przyjęty wcześniej plan, ale także reagujemy na zniszczenia i dewastacje oraz sygnały od mieszkańców. Między innymi mniej więcej co kwartał musimy wymieniać lustra na skrzyżowaniach, gdyż są one dość często kradzione lub tłuczone. W najbliższym czasie chcemy zlecić montaż progów zwalniających na ul. Tokarskiej w Bukowcu i ul. Łokietka w Mysłakowicach - informuje G. Truchanowicz.

Twoja reakcja na artykuł?

16
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
21%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
7
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1030
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group