Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 7070
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Dla bezpieczeństwa

Piątek, 9 października 2020, 6:01
Autor: WAC
Podgórzyn: Dla bezpieczeństwa
Fot. użyczone
Ruszyły prace przy realizacji projektu "Szlaki rowerowe na pograniczu polsko - czeskim". Celem jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów poruszających się drogami powiatowymi na terenie gminy Podgórzyn.

Partnerami projektu są Powiat Jeleniogórski oraz Kraj Liberecki w Czechach. Wartość dofinansowania z programu Interreg V a, za pośrednictwem Euroregionu Nysa, to około 100 tysięcy złotych.

Prace podzielono na dwa etapy - mówi Maciej Gałęski z Euroregionu Nysa. - Pierwszy obejmuje odcinek drogi od Podzamcza do Zachełmia, a drugi drogę od Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Podgórzynie do pętli autobusowej przy ul. Podgórzyńskiej w Cieplicach oraz od Doliny Czerwienia do pętli autobusowej z tramwajem w Podgórzynie.

Pobocza dróg, którymi poruszają się rowerzyści zostaną wyprofilowane, wyczyszczone, a w niektórych miejscach umocnione kostką granitową. Będzie oznakowanie szklaków rowerowych, a w trzech miejscach: przy smażalni na Podzamczu, przy starej remizie strażackiej w Zachełmiu oraz na skwerku z figurą muflona w Podgórzynie staną tablice z mapami przebiegu tras rowerowych.

Twoja reakcja na artykuł?

29
81%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
3
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group