Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11918
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: DiS podsumował kampanię

Piątek, 19 października 2018, 6:33
Aktualizacja: 23:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: DiS podsumował kampanię
Fot. Przemek Kaczałko
Kandydaci Demokracji i Sprawiedliwości podsumowali wczoraj (18.10) kończącą się kampanię wyborczą. Podczas konferencji prasowej głos zabrali ubiegający się o mandat radnego w Jeleniej Górze, Karpaczu i Jeżowie Sudeckim oraz kandydat na prezydenta największego miasta w Kotlinie Jeleniogórskiej.
Jesteśmy jedynym komitetem, który jest niezależny, nie mamy struktur partyjnych i naszym celem jest przywrócenie samorządu w ręce mieszkańców - stwierdził na wstępie Grzegorz Niedźwiecki, kandydat Demokracji i Sprawiedliwości na prezydenta Jeleniej Góry.
Mamy nadzieję, że ludzie zaczną myśleć co stanowi człowiek, a nie billoboardy, banery i puste hasła. Dla nas liczy się człowiek - podkreślił G. Niedźwiecki, którego zdaniem miasto upada i jeśli będzie miał wpływ na otaczającą nas rzeczywistość, to przywróci zakłady pracy i ośrodki rekreacji takie jak Rakownica.
Mieszkam w Cieplicach prawie od urodzenia. Jestem przeciw temu, żeby Cieplice nadal trwały w obrębie miasta Jelenia Góra. Dążę do tego, żeby Cieplice stały się samodzielną jednostką organizacyjną - podkreślił Arnold Graf von Weltze, nr 1 komitetu DiS w okręgu nr 4.- Damy sobie radę, niech nas nikt nie pyta skąd weźmiemy pieniądze i niech nam Łużniak nie mówi bzdur, że zrobi nam kolejny odwiert u nas w Cieplicach i ogrzewał Jelenią Górę - on może od nas tę wodę kupić - kontynuował przedstawiciel stowarzyszenia Heple Wody, który uważa, że ubytek mieszkańców Jeleniej Góry nie dotyczy Cieplic, bowiem tu ma się utrzymywać stała liczba mieszkańców. - Był Kazimierz Przerwa-Tetmajer, to może być Jelenia Góra przerwa Sobieszów... - stwierdził A. Graf von Weltze, który walczy o przejęcie wieży widokowej na Sołtysiej Górze i chciałby ją wyremontować w czynie społecznym. - Dzięki nam powstały oba ronda w Cieplicach - uważa "jedynka" DiS-u w Cieplicach, który chciałby też wprowadzić skrzyżowania z ruchem okrężnym koło Zorki, przy "warsztatach" oraz Pod Koroną. Zdaniem kandydata do Rady, należy wstydzić się obecnej formy Term Cieplickich i dążyć do rozwiązań z zagranicy, jak np. Hajduszoboszlo. - Takie miejscowości jak Świeradów Zdrój, Karpacz, Szklarska Poręba - dają sobie świetnie radę bez Jeleniej Góry. My, jako Cieplice również damy sobie świetnie radę - dodał Arnold Graf von Weltze.

Z kolei Andrzej Pawlak kandyduje na radnego w Karpaczu w okręgu nr 13. Jak mówi, kieruje się trzema hasłami: sprawny, prężny Karpacz, stop apartamentowcom oraz zadbajmy o ludzi (dzieci, osoby starsze).

Chcę stworzyć Dom Seniora z pełną obsługą i doradztwem medycznym. Należy wybudować centrum komunikacyjne 5 w 1. Dworzec PKP i PKS, duży parking na 800 samochodów, darmowa komunikacja miejska dla kierowców, ekologiczna komunikacja z elektrycznymi autobusami, a także postój taksówek - to wszystko w jednym miejscu. Uważam, że Karpacz powinien mieć więcej parków, np. na Osiedlu Skalnym. Należy też poprawić infrastrukturę drogową - od wschodu przez Osiedle Skalne poprowadzić drogę w kierunku Kowar i dalej do S3 - mówił Andrzej Pawlak.

W konferencji wziął także udział Piotr Wolf, kandydujący do Rady Jeżowa Sudeckiego z Siedlęcina.

Należy przywrócić samorząd obywatelom. Od 20 lat panuje jeden wójt i uważam, że nie przykłada się do swoich obowiązków. Ludzie potrzebują drogi dojazdowej do domu, oświetlenia - dodał krótko P. Wolf.

Twoja reakcja na artykuł?

4
21%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
13
68%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group