Piątek, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 10070
Zalogowanych: 68
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Dinozaury atrakcją pod Szrenicą

Poniedziałek, 19 lipca 2010, 8:08
Aktualizacja: 14:53
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Dinozaury atrakcją pod Szrenicą
Fot. Karolina
W weekend ruszył długo wyczekiwany Park Dinozurów w Szklarskiej Porębie. Jak zapowiadano wcześniej, otwarcie odbyło się bez tzw. pompy. Na wielką oficjalną galę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

O sobotnim otwarciu Dino Parku informowały specjalne ulotki, które rozdawano turystom i mieszkańcom Szklarskiej Poręby. Punktualnie o godz. 9.00 otwarto kasy biletowe i witano pierwszych gości. Za wstęp osoby dorosłej trzeba zapłacić 18 zł, dla dzieci do lat 12 i seniorów przewidziano 4-złotową zniżkę. Są też bilety rodzinne oraz grupowe.

Natomiast dzieci do metra wzrostu, które przyjdą wraz z opiekunami, wejdą za darmo. Główną atrakcją parku jest ścieżka edukacyjna o długości ponad jednego kilometra, a na niej kilkadziesiąt naturalnej wielkości figur dinozaurów. – Jest to doskonałe miejsce rodzinnej przygody dla dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków łączące edukację, rekreację i odpoczynek – zachęcają gospodarze.

Bilety wstępu upoważniają tylko do zwiedzania Dino Parku, a czas pobytu gości ograniczony jest godzinami otwarcia, czyli od 9.00 do 21.00. Za każdą dodatkową atrakcję, a jest ich tutaj sporo, trzeba niestety ponownie zapłacić. Mimo to, pierwsi zwiedzający są zadowoleni.

– Bardzo mi się to miejsce podoba. Byłem już wcześniej w podobnym parku na nizinach, więc mam teraz porównanie – powiedział turysta z Poznania. Po wejściu do parku, dotrzemy najpierw do miasteczka Flinstonów, gdzie znajdują się m.in. sklep z pamiątkami i restauracja. Tuż obok jest plac zabaw dla dzieci z olbrzymią piaskownicą i umieszczonym w niej szkieletem dinozaura. Mali odkrywcy na pewno mile spędzą tam czas. Dla najmłodszych przygotowano też dmuchaną zjeżdżalnię, a już wkrótce zostanie otwarta kolejka, która zabierze dzieci w niezwykłą podróż.

Nie mniej ciekawą atrakcją będzie kino 5D. Miejsce to połączy w sobie elementy kina 3D wraz z efektami ruszających się i wibrujących foteli, tryskającą wodą, wiejącym wiatrem, a nawet padającym śniegiem. Widz będzie miał wrażenie obecności w przestrzeni akcji filmu. Tego typu kino dostarczy niesamowitych wrażeń i pobudzi wszystkie zmysły.

Choć atrakcja nie została jeszcze uruchomiona, to znane są już opłaty za wstęp na seans. Bilet normalny będzie kosztował 15 zł, a ulgowy 12 zł. Obok ścieżki z figurami dinozaurów, przygotowano też tor quadowy dla starszych dzieci i młodzieży, w wieku od 8 do 14 lat. Gospodarze parku zapewniają odpowiednie zabezpieczenia w postaci kasków oraz ochraniaczy.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w miasteczku Flinstonów znajduje się Dinoshop. Można w nim nabyć ciekawe pamiątki, np. figurki różnych dinozaurów oraz jedyne w swoim rodzaju kamienne pieniążki DINO. Jedna moneta kosztuje 2 złote. Można je nie tylko zachować na pamiątkę, ale też płacić nimi na terenie całego parku.
Jak zapewniają gospodarze, dużo, smacznie i tanio będzie można zjeść w restauracji i cafe. Do wyboru m.in. kanapki, sałatki, zupa „Jaba, daba, doo!” oraz specjalne dania dla dzieci.

Park Dinozurów znajduje się w Szklarskiej Porębie Średniej przy ul. Muzealnej. Obok stacji kolejowej przygotowano duży parking, oddalony od Dino Parku o kilkaset metrów, na którym trzeba pozostawić swoje samochody. Stamtąd poprowadzą nas na miejsce specjalne drogowskazy z charakterystycznym logo. Więcej informacji na stronie internetowej www.dinopark.com.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy często chodzę w góry?

Oddanych
głosów
387
Często
16%
Czasami
23%
Rzadko
18%
Bardzo rzadko
19%
Wcale
24%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kryminał
Zderzenie przy wylocie na Zgorzelec
 
112
Wypadek na Mickiewicza
 
Ciekawe miejsca
Legendarny listonosz w Karkonoszach!
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group