Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7891
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Dinozaury atrakcją pod Szrenicą

Poniedziałek, 19 lipca 2010, 8:08
Aktualizacja: 14:53
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Dinozaury atrakcją pod Szrenicą
Fot. Karolina
W weekend ruszył długo wyczekiwany Park Dinozurów w Szklarskiej Porębie. Jak zapowiadano wcześniej, otwarcie odbyło się bez tzw. pompy. Na wielką oficjalną galę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

O sobotnim otwarciu Dino Parku informowały specjalne ulotki, które rozdawano turystom i mieszkańcom Szklarskiej Poręby. Punktualnie o godz. 9.00 otwarto kasy biletowe i witano pierwszych gości. Za wstęp osoby dorosłej trzeba zapłacić 18 zł, dla dzieci do lat 12 i seniorów przewidziano 4-złotową zniżkę. Są też bilety rodzinne oraz grupowe.

Natomiast dzieci do metra wzrostu, które przyjdą wraz z opiekunami, wejdą za darmo. Główną atrakcją parku jest ścieżka edukacyjna o długości ponad jednego kilometra, a na niej kilkadziesiąt naturalnej wielkości figur dinozaurów. – Jest to doskonałe miejsce rodzinnej przygody dla dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków łączące edukację, rekreację i odpoczynek – zachęcają gospodarze.

Bilety wstępu upoważniają tylko do zwiedzania Dino Parku, a czas pobytu gości ograniczony jest godzinami otwarcia, czyli od 9.00 do 21.00. Za każdą dodatkową atrakcję, a jest ich tutaj sporo, trzeba niestety ponownie zapłacić. Mimo to, pierwsi zwiedzający są zadowoleni.

– Bardzo mi się to miejsce podoba. Byłem już wcześniej w podobnym parku na nizinach, więc mam teraz porównanie – powiedział turysta z Poznania. Po wejściu do parku, dotrzemy najpierw do miasteczka Flinstonów, gdzie znajdują się m.in. sklep z pamiątkami i restauracja. Tuż obok jest plac zabaw dla dzieci z olbrzymią piaskownicą i umieszczonym w niej szkieletem dinozaura. Mali odkrywcy na pewno mile spędzą tam czas. Dla najmłodszych przygotowano też dmuchaną zjeżdżalnię, a już wkrótce zostanie otwarta kolejka, która zabierze dzieci w niezwykłą podróż.

Nie mniej ciekawą atrakcją będzie kino 5D. Miejsce to połączy w sobie elementy kina 3D wraz z efektami ruszających się i wibrujących foteli, tryskającą wodą, wiejącym wiatrem, a nawet padającym śniegiem. Widz będzie miał wrażenie obecności w przestrzeni akcji filmu. Tego typu kino dostarczy niesamowitych wrażeń i pobudzi wszystkie zmysły.

Choć atrakcja nie została jeszcze uruchomiona, to znane są już opłaty za wstęp na seans. Bilet normalny będzie kosztował 15 zł, a ulgowy 12 zł. Obok ścieżki z figurami dinozaurów, przygotowano też tor quadowy dla starszych dzieci i młodzieży, w wieku od 8 do 14 lat. Gospodarze parku zapewniają odpowiednie zabezpieczenia w postaci kasków oraz ochraniaczy.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w miasteczku Flinstonów znajduje się Dinoshop. Można w nim nabyć ciekawe pamiątki, np. figurki różnych dinozaurów oraz jedyne w swoim rodzaju kamienne pieniążki DINO. Jedna moneta kosztuje 2 złote. Można je nie tylko zachować na pamiątkę, ale też płacić nimi na terenie całego parku.
Jak zapewniają gospodarze, dużo, smacznie i tanio będzie można zjeść w restauracji i cafe. Do wyboru m.in. kanapki, sałatki, zupa „Jaba, daba, doo!” oraz specjalne dania dla dzieci.

Park Dinozurów znajduje się w Szklarskiej Porębie Średniej przy ul. Muzealnej. Obok stacji kolejowej przygotowano duży parking, oddalony od Dino Parku o kilkaset metrów, na którym trzeba pozostawić swoje samochody. Stamtąd poprowadzą nas na miejsce specjalne drogowskazy z charakterystycznym logo. Więcej informacji na stronie internetowej www.dinopark.com.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group