Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2634
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Dęte talenty pilnie poszukiwane

Sobota, 16 stycznia 2010, 8:24
Aktualizacja: 8:26
Autor: Ania
KOWARY: Dęte talenty pilnie poszukiwane
Fot. Ania
Miejski Ośrodek Kultury w Kowarach kolejny raz szuka osób chcących grać na puzonie i trąbce. Będą mogły uczestniczyć w warsztatach muzycznych, a instrumenty udostępni organizator. Wyjadą także na pięciodniowy wyjazd szkoleniowy do Czech.

W mieście nad Jedlicą działa już Kowarska Orkiestra Dęta. Tworzą ją młode talenty, biorące udział w warsztatach. W najbliższą niedzielę o godzinie 17.00 wystąpią przed publicznością w Koncercie Kolęd. Odbędzie się on w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Razem z nimi wystąpi Chór, działający przy Parafii p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny oraz Kowarskie Wrzosy.

- Na scenie zadebiutują osoby, które gry na wybranym przez siebie instrumencie, uczą się od pół roku. Będzie to dla nich z pewnością ogromne wydarzenie – mówi Dariusz Kaliński, dyrektor MOK w Kowarach.

Kowarzanie mają więc szansę zdobyć dodatkowe umiejętności. Młodzi muzycy najchętniej grają na saksofonie. Warsztaty zostały zorganizowane w ramach polsko-czeskiego projektu, jaki jest obecnie realizowany w Kowarach. Docelowo Polacy i Czesi mają zagrać razem. W tym celu w marcu zostanie zorganizowany wyjazd szkoleniowy do Czech. Projekt w 65% będzie dofinansowany z Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1167
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group