Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 2172
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Deszczowo w Lubomierzu

Wiadomości: LUBOMIERZ
Sobota, 16 sierpnia 2008, 15:33
Aktualizacja: 15:35
Autor: Mar
Fot. Mar
Pierwszy dzień 12 Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu przebiegał w rytm mocniej lub słabiej zacinających strug deszczu. Mimo to przed sceną ustawiały się setki osób, które chciały zobaczyć głównych bohaterów tego filmowego święta.

Zaczęło się od kilku koncertów, wśród których wyróżnił się Big Band Elektrowni Turów, który zagrał wiązankę doskonałych utworów jazzowych i popularnych. Potem otwarcie i wręczenie kryształowych granatów artystom zasłużonym w rozbawianiu polskiej publiczności. W tym roku granaty przyznano Joannie Trzepiecińskiej i Cezaremu Żakowi. Zaległy granat za rok ubiegły odebrał za to Andrzej Grabowski, słynny Ferdek Kiepski.
Niestety, Żak nie mógł przyjechać do Lubomierza, więc pewnie odbierze granat za rok.

Przyznano również granaty i sierpy honorowe. Dostali je w tym roku, poseł Marcin Zawiła i marszałek dolnośląski, Piotr Borys – To nagroda za całokształt, szczególnie za troskę o finanse festiwalu – powiedział Marcin Zawiła.

A potem zaczęło się szaleństwo. Zespół Piersi i jego charyzmatyczny lider Paweł Kukiz porwał liczną publiczność, która wytrwała przy scenie mimo nieustannie padającego deszczu. Publiczność śpiewała z pawłem takie utwory jak Rowerek, Będziemy Piwo Pić czy O Hela. Ale też artysta, bezlitosny wobec polityków, chociażby w słynnym utworze ZChN już się zbliża, i tym razem bezlitośnie kpił ze słynnych bliźniaków i prezydenta jadącego na odsiecz Gruzji. Jako ilustrację kolejnych tez wykorzystywał swoje piosenki które brzmiały jakby były specjalnie napisane o braciach Kaczyńskich, mimo, że napisane wiele lat temu.
- Paweł jest niesamowity, tyle lat na scenie i nadal chce się go słuchać. Od lat jestem fanem Kukiza i Piersi i patrzę jak coraz młodsi ludzie wsłuchują się w jego teksty – powiedział Artur z Jeleniej Góry.

A dzisiaj turniej organizatorzy kontra aktorzy o świński ryj, Noc Kabaretowa z takimi ekipami jak Kaczki z Nowej Paczki, Klaps, Słuchajcie, Paka i Krzysztof Piasecki.
- Wszystko przebiegnie zgodnie z planem mimo deszczowej pogody – zapewnia organizator Jadwiga Sieniuć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~chorn 16-08-2008 15:50
jedyne co interesujace w lubomierskim festiwalu to koncert Kukiza z zespolem! poza tym ... nic ciekawego :(
kazimierzp 16-08-2008 18:46
Marcin Zawiła dostał honorowy... (granat czy sierp?) to jeszcze rozumiem. Od 1990 roku działacz samorządowy wspierający rózne inicjatywy z pozycji albo przewodniczacego gmin polskich Euroregionu Nysa, albo posła na Sejm RP, lub też jako radny sejmiku dolnośląskiego! Piotr Borys polityk z Lubina tez otrzymał! Nie wiem czy sierp, czy granat? Ale za co? Za to, że od paru miesięcy jest członkiem Zarządu Województwa!?! To tak "po uważaniu"?!;-) Przypomina mi się jeden ze "starych dowcipów" z czasów komuny: symbol komunizmu "Na głowie młot, na szyi sierp, a w oczach gwazdy!" Wyobraziłem sobie Piotra Borysa w takim kompletnym z poprzedniej epoki "entourage"! Poprawił mi się humor!;-)
kazimierzp 16-08-2008 18:55
Nie obejrzałem wszystkich zdjęć i stąd me wątpliwości zawarte w poprzednim poście!;-) Zobaczyłem: Zawiła otrzymał zarówno granat jak i sierp "tatowy"! Trzeba będzie uważać przy nim w czasie dyskusji politycznych!
~J23 16-08-2008 21:45
~Tadek 16-08-2008 22:11
Widze ze glowna atrakcja byl Skiba szkoda ze taka byla pogoda no ale niestety milej posiedziec w domku w cieplym
~TRALALALA 16-08-2008 22:40
tylko Kukiz tu był super!Co to za psalm pochwalny na temat Lubomierza/ artykuł powyżej/?!aA...komediowy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group