Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13687
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LUBOMIERZ: Deszczowo w Lubomierzu

Sobota, 16 sierpnia 2008, 15:33
Aktualizacja: 15:35
Autor: Mar
LUBOMIERZ: Deszczowo w Lubomierzu
Fot. Mar
Pierwszy dzień 12 Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu przebiegał w rytm mocniej lub słabiej zacinających strug deszczu. Mimo to przed sceną ustawiały się setki osób, które chciały zobaczyć głównych bohaterów tego filmowego święta.

Zaczęło się od kilku koncertów, wśród których wyróżnił się Big Band Elektrowni Turów, który zagrał wiązankę doskonałych utworów jazzowych i popularnych. Potem otwarcie i wręczenie kryształowych granatów artystom zasłużonym w rozbawianiu polskiej publiczności. W tym roku granaty przyznano Joannie Trzepiecińskiej i Cezaremu Żakowi. Zaległy granat za rok ubiegły odebrał za to Andrzej Grabowski, słynny Ferdek Kiepski.
Niestety, Żak nie mógł przyjechać do Lubomierza, więc pewnie odbierze granat za rok.

Przyznano również granaty i sierpy honorowe. Dostali je w tym roku, poseł Marcin Zawiła i marszałek dolnośląski, Piotr Borys – To nagroda za całokształt, szczególnie za troskę o finanse festiwalu – powiedział Marcin Zawiła.

A potem zaczęło się szaleństwo. Zespół Piersi i jego charyzmatyczny lider Paweł Kukiz porwał liczną publiczność, która wytrwała przy scenie mimo nieustannie padającego deszczu. Publiczność śpiewała z pawłem takie utwory jak Rowerek, Będziemy Piwo Pić czy O Hela. Ale też artysta, bezlitosny wobec polityków, chociażby w słynnym utworze ZChN już się zbliża, i tym razem bezlitośnie kpił ze słynnych bliźniaków i prezydenta jadącego na odsiecz Gruzji. Jako ilustrację kolejnych tez wykorzystywał swoje piosenki które brzmiały jakby były specjalnie napisane o braciach Kaczyńskich, mimo, że napisane wiele lat temu.
- Paweł jest niesamowity, tyle lat na scenie i nadal chce się go słuchać. Od lat jestem fanem Kukiza i Piersi i patrzę jak coraz młodsi ludzie wsłuchują się w jego teksty – powiedział Artur z Jeleniej Góry.

A dzisiaj turniej organizatorzy kontra aktorzy o świński ryj, Noc Kabaretowa z takimi ekipami jak Kaczki z Nowej Paczki, Klaps, Słuchajcie, Paka i Krzysztof Piasecki.
- Wszystko przebiegnie zgodnie z planem mimo deszczowej pogody – zapewnia organizator Jadwiga Sieniuć.

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1143
Tak
11%
Nie
62%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
 
112
Zderzenie na Mickiewicza
 
112
Dym z komina
 
112
Akcja "Gruchot"
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group