Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 7828
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Demokraci nie dbają o pomnik

Czwartek, 22 listopada 2007, 14:39
Aktualizacja: 14:41
Autor: carioca
JELENIA GÓRA: Demokraci nie dbają o pomnik
Fot. Agnieszka Gierus
Fatalne wrażenie sprawia postument prof. Stanisława Kulczyńskiego, który stoi przed siedzibą Stronnictwa Demokratycznego przy ul. Wolności. Skradziono jego miedziane elementy, a przechodnie traktują skwer jak śmietnisko.

Pomnik odsłonięto w połowie lat 80. ubiegłego wieku jako wyraz pamięci o jednym z twórców Stronnictwa Demokratycznego, prof. Stanisławie Kulczyńskim. Jednak, wraz z transformacją systemową, kiedy SD straciło profity władzy, o postumencie zapomniano.

Miejscowi wandale ogołocili postument z najcenniejszych miedzianych elementów pozostawiając jedynie betonowe resztki. Przechodnie wyrzucają tam śmieci, a swoje dokładają klienci pobliskiego baru.

– Teren nie jest zlecony do sprzątania Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej – mówił nam jego prezes Michał Kasztelan. Nie znaczy to jednak, że pracownicy MPGK nie usuwają stamtąd śmieci, choć teoretycznie nie muszą tego robić.

Szkoda, że o postument nie dbają członkowie Stronnictwa Demokratycznego. Zaniedbanie symbolu pamięci o prof. Kulczyńskim nie świadczy najlepiej o tej organizacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group