Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10304
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Deklaracja współpracy DRS i RDR

Wtorek, 16 kwietnia 2019, 8:05
Aktualizacja: Środa, 17 kwietnia 2019, 14:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Deklaracja współpracy DRS i RDR
Fot. Przemek Kaczałko
Od pewnego czasu Dolnośląski Ruch Samorządowy i TWRR Razem dla Regionu współpracują na kilku płaszczyznach, jednak wczoraj (15.04) symbolicznie podpisano deklarację, która ma cementować polityczno–samorządowy związek. W konferencji wzięli udział m.in. marszałek województwa i starosta jeleniogórski.
Dzisiejszy dzień jest chwilą, kiedy formalizujemy naszą współpracę na rzecz mieszkańców regionu - powiedział Krzysztof Wiśniewski, starosta jeleniogórski.

W porozumieniu mowa m.in. o działaniach na rzecz poprawy połączeń drogowych, kolejowych, a nawet lotniczych.

Bardzo nam zależy, żeby reaktywować linię kolejową do Kowar i Karpacza - to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa, ale i logistycznego. Poza tym rozwiązania drogowe, bo tu też jest bardzo dużo do zrobienia i na tym będziemy się koncentrować - dodał K. Wiśniewski.

Przewodniczący Towarzystwa Wspierania Rozwoju Regionalnego "Razem dla Regionu" mówił m.in. o dużym potencjale ludzkich umysłów oraz możliwości działania.

Chcemy te możliwości rozwijać i w związku z tym ta deklaracja współpracy z Dolnośląskim Ruchem Samorządowym, który jest nam bardzo bliski. Najbardziej istotny będzie efekt tego działania, a zakres obejmuje niemal każdy aspekt życia - mówił Zbigniew Jakiel, szef RdR.

Wśród tematów zawartych w porozumieniu znalazły się również sprawy związane z dostępem do wody pitnej, służbą zdrowia, walką z bezrobociem, rozwojem oferty turystycznej i innych aspektów życia.

Przewodniczący DRS - Cezary Przybylski nie wyklucza wspólnych list w wyborach parlamentarnych.

Na pewno jako Bezpartyjni Samorządowcy wystartujemy do Parlamentu, natomiast wszystkie bezpartyjne ugrupowania, z którymi współpracujemy na pewno znajdą miejsca na naszych listach - dodał Cezary Przybylski.

Twoja reakcja na artykuł?

5
45%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
45%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group