Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 9975
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: „Decydujesz, pomagamy” – co wybiorą jeleniogórzanie?

Sobota, 25 marca 2017, 7:43
Autor: Org
Region: „Decydujesz, pomagamy” – co wybiorą jeleniogórzanie?
Fot. Archiwum
Do 4 kwietnia mieszkańcy Jeleniej Góry będą decydować, jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”. Konkurują ze sobą: Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Jeleniogórskie, Akademia Piłkarska MOS Karkonosze Jelenia Góra oraz Polskie Towarzystwo Psychopedagogiczne. Jedna z nich otrzyma grant na realizację swojego pomysłu.

Spośród prawie siedmiuset zgłoszeń z całej Polski jurorzy wyłonili 410 finalistów, którzy powalczą o 145 grantów. W programie biorą udział organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które do 5 lutego, za pomocą internetowego formularza, przedstawiły swój pomysł na wspieranie lokalnych społeczności i zmianę najbliższego otoczenia. Lista finalistów, którzy biorą udział w głosowaniu dostępna jest na stronie internetowej programu.

- Podczas pierwszej edycji „Decydujesz, pomagamy” w całej Polsce oddano ponad 5,5 miliona głosów. To nam pokazało jak bardzo potrzebny i wartościowy dla lokalnych mieszkańców jest ten program. Z pełnym zaufaniem powierzamy ostateczną decyzję mieszkańcom, bo to oni wiedzą, jakie działania będą najbardziej efektywne i przyniosą dla nich wymierne rezultaty. Z niecierpliwością czekamy na projekty, które zostaną wcielone w życie w wyniki drugiej edycji programu – mówi Daria Kulińska Przedstawicielka Rady Fundacji Tesco Dzieciom.

Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na 145 mikroregionów. W każdym z nich Komisja Grantowa wybrała 2 lub 3 najlepsze pomysły. Teraz mieszkańcy danego regionu wyłonią zwycięzców wśród autorów projektów, które dotyczą edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych.

W gronie finalistów znalazły się:
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta – Koło Jeleniogórskie, które planuje zorganizowanie akcji dla lokalnych sklepów i firm, by wśród nich promować inicjatywę przekazywania żywności osobom potrzebującym. Finałem projektu byłoby pozyskanie firm wręczenie im certyfikatów niemarnowania żywności.

Akademia Piłkarska MOS Karkonosze Jelenia Góra, która chce zorganizować treningi oraz igrzyska piłkarskie dla dzieci i młodzieży z Jeleniej Góry i Karpacza. Projekt upowszechniałby kulturę fizyczną i przyczyniał się do poprawy zdrowa dzieci.

Polskie Towarzystwo Psychopedagogiczne, które planuje zorganizowanie warsztatów dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w wybranych miastach powiatu jeleniogórskiego. Projekt zakłada poprawienie stanu wiedzy o niepełnosprawności oraz praktycznych uwag, jak pomagać osobom niepełnosprawnym.

O tym, który projekt zwycięży i otrzyma grant w wysokości 5000 złotych, zdecydują mieszkańcy Jeleniej Góry.
Każdy może wziąć oddać głos na inicjatywę, która jego zdaniem najlepiej wesprze lokalne społeczności. Zasady głosowania są bardzo proste. W każdym sklepie Tesco klienci sieci za każde dokonane zakupy otrzymają specjalny żeton, który będą mogli wrzucić do urny konkursowej z trzema przegrodami. W ten sposób oddadzą głos na projekt, który ich zdaniem jest najlepszy i to właśnie on powinien otrzymać dofinansowanie na jego realizację. Zwycięży ten pomysł, który otrzyma najwięcej głosów.

Już w trakcie głosowania na stronie internetowej programu będzie można obserwować, jak radzą sobie finaliści w poszczególnych regionach. Finałowe wyniki i lista zwycięzców programu zostanie opublikowana w po 17 kwietnia 2017 na stronie: www.tesco.pl/pomagamy.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group