Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6609
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Dawka egzaminacyjnych stresów

Wtorek, 24 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Dawka egzaminacyjnych stresów
Fot. Jelonka.com
Trzecioklasiści z gimnazjów zaczynają we wtorek swój najważniejszy do tej pory egzamin. Ich starsi koledzy mają 10 dni do początku matury.

Gorący okres w szkołach. W Jeleniej Górze i okolicach kilkuset abiturientów gimnazjów będzie we wtorek zmagało się z ogólnopolskim testem na zakończenie nauki w szkołach. Najpierw częścią humanistyczną, w środę – matematyczno-przyrodniczą. Każda część trwa 120 minut.

Od wyniku egzaminu nie zależy uzyskanie świadectwa ukończenia gimnazjum. Nie można go nie zdać, ale trzeba go napisać. Nawet przy zerowym wyniku uczeń szkołę kończy, chyba że uzyskał oceny niedostateczne z przedmiotów nauczania. Klasę trzecią musi powtórzyć także ten, kto do testu nie przystąpi.

Wynik z testu jest wiążący, jeśli chodzi o uzyskanie miejsca w wybranej szkole średniej. Im więcej, tym większe szanse. Jednak każdy absolwent ma zagwarantowaną możliwość nauki w placówce ponadgimnazjalnej. Miejsc dla pierwszoklasistów we wrześniu nie zabraknie, tyle że nie zawsze będą to te w wymarzonej szkole.
W Jeleniej Górze tradycyjnie największą popularnością cieszą się licea ogólnokształcące. Mniejszą – licea profilowane oraz technika.

Kiedy trzecioklasiści będą mieli egzaminacyjne emocje już za sobą, zacznie się gorący czas dla abiturientów szkół średnich. Już w piątek, 4 maja zaczynają się pisemne matury.

Wszystkim życzymy połamania piór.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group