Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 12877
Zalogowanych: 80
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Dawka egzaminacyjnych stresów

Wtorek, 24 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Dawka egzaminacyjnych stresów
Fot. Jelonka.com
Trzecioklasiści z gimnazjów zaczynają we wtorek swój najważniejszy do tej pory egzamin. Ich starsi koledzy mają 10 dni do początku matury.

Gorący okres w szkołach. W Jeleniej Górze i okolicach kilkuset abiturientów gimnazjów będzie we wtorek zmagało się z ogólnopolskim testem na zakończenie nauki w szkołach. Najpierw częścią humanistyczną, w środę – matematyczno-przyrodniczą. Każda część trwa 120 minut.

Od wyniku egzaminu nie zależy uzyskanie świadectwa ukończenia gimnazjum. Nie można go nie zdać, ale trzeba go napisać. Nawet przy zerowym wyniku uczeń szkołę kończy, chyba że uzyskał oceny niedostateczne z przedmiotów nauczania. Klasę trzecią musi powtórzyć także ten, kto do testu nie przystąpi.

Wynik z testu jest wiążący, jeśli chodzi o uzyskanie miejsca w wybranej szkole średniej. Im więcej, tym większe szanse. Jednak każdy absolwent ma zagwarantowaną możliwość nauki w placówce ponadgimnazjalnej. Miejsc dla pierwszoklasistów we wrześniu nie zabraknie, tyle że nie zawsze będą to te w wymarzonej szkole.
W Jeleniej Górze tradycyjnie największą popularnością cieszą się licea ogólnokształcące. Mniejszą – licea profilowane oraz technika.

Kiedy trzecioklasiści będą mieli egzaminacyjne emocje już za sobą, zacznie się gorący czas dla abiturientów szkół średnich. Już w piątek, 4 maja zaczynają się pisemne matury.

Wszystkim życzymy połamania piór.

Sonda

Co myślisz o spożywaniu alkoholu na studniówkach?

Oddanych
głosów
297
Wypada, żeby był całkowicie zabroniony
53%
Powinien być dozwolony - w zabawie uczestniczą pełnoletnie osoby
47%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Kulisy obsesji nienawiści Hitlera do Żydów
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Jelenia Góra - KARR
Zakończenie VI edycji Uniwersytetu Liderów
 
Ciekawe miejsca
Nowy Kościół – ruiny, które wciąż opowiadają
 
Kultura
Hania z SP 15 i jej pokaz akrobatyki
 
Ciekawe miejsca
Dziwiszów – pałac na górskim grzbiecie
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group