Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5924
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Damski rozbójnik

Środa, 20 czerwca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 20 czerwca 2007, 15:41
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Damski rozbójnik
Fot. Archiwum
Napadał na kobiety i kradł torebki „na wyrwę”.

Trzy jeleniogórzanki zostały napadnięte przez 29-letniego jeleniogórzanina, który bił swoje ofiary po twarzy i kradł im torebki.

– Do jednego z napadów doszło w wtorku na środę na ulicy Wolności w Jeleniej Górze. 20-letnia mieszkanka Jeleniej Góry wracała do domu. Nagle zaatakował ją mężczyzna, pobił po twarzy, a następnie ukradł jej torebkę wraz z dokumentami i uciekł. Wystraszona kobieta o napadzie powiadomiła policję i swojego znajomego – informuje nadom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Oficer dyżurny natychmiast po uzyskaniu informacji wysłał patrol policyjny w poszukiwaniu sprawcy przestępstwa. Na podstawie rysopisu podanego przez kobietę policjanci wytypowali ewentualnego napastnika i zaczęli go szukać.

Napastnik wpadł na placu Piastowskim. Policja znalazła przy nim dokumenty pokrzywdzonej, a przestępca wskazał, gdzie ukrył torebkę. Trafił do policyjnej izby zatrzymań.
Podczas przesłuchania przyznał się do jeszcze dwóch napadów i kradzieży torebek „na wyrwę”.
Mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia.

W sprawę „wmieszał się” z niekorzyścią dla siebie 21-letni przyjaciel napadniętej kobiety. Kiedy dowiedział się o przestępstwie, wsiadł do samochodu i ruszył w pościg za napastnikiem. Animuszu dodał mu wypity wcześniej alkohol. Jechał za szybko i spowodował kolizję drogową. W organizmie miał 1,87 promila alkoholu.
Teraz za nieprzemyślaną chęć pomocy może stracić prawo jazdy a nawet – za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu – spędzić dwa lata w więzieniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group