• Piątek, 6 grudnia 2019
  • Godz. 17:22
  • Imieniny: Emiliana, Mikołaja, Jaremy
  • Czytających: 8153
  • Zalogowanych: 19
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dachy ciągle pod kontrolą

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:26
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Inspektorzy nadzoru budowlanego, policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy sprawdzają wciąż, czy na dachach większych budowli w stolicy Karkonoszy zalega śnieg i lód.

Kontrole trwają cały czas. Krzysztof Grzelczyk, wojewoda dolnośląski, w trakcie niedawnego przelotu śmigłowcem nad Kotliną Jeleniogórską, stwierdził, że dachy nie są odpowiednio odśnieżone.

– Skontrolowaliśmy już na terenie miasta i powiatu blisko 40 obiektów – poinformowała komisarz Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Choć nie stwierdzono bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców, w kilku przypadkach wydano polecenia usunięcia śniegu z dachu.
Zobowiązani zostali do tego admistratorzy sklepów „Kaufland” i „Jubilat” na osiedlu Zabobrze oraz opiekunowie hali sportowej przy ulicy Sudeckiej.
Obiekty te nie zostały zamknięte, ponieważ ilość śniegu nie stanowiła zagrożenia dla osób tam przebywających.

Synoptycy przewidują na piątek i sobotę opady śniegu, choć nie mają być one intensywne. Zarówno ekipy odśnieżające dachy, jak i dla kontrolujących czeka wciąż sporo pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Marcin J 3-02-2006 19:23
slyszalem ze na plusa nie weszli kontrolerzy bo nie bylo drabiny to jak tam maja dostac sie ludzie do odsniezania??
~Ktoś 3-02-2006 19:41
A mnie wczoraj rozbawił "potykacz" w Tesco dla klientów z informacją, że dach jest odśnieżany przez profesionalne firmy, bzdura totalna przez pieć lat dach był odśniezany 2 razy, łatwo to zauważyć po zablokowanych i odgrodzonych bokach makrketu. Odśniezanie było rok temu i teraz w ramach paniki przed kontrola. Potykacz był ustawiony w momencie kiedy dach był odsniezony w 30 %. Załosne i tragiczne. Pozdrawiam
~dziadek 4-02-2006 11:04
Szkoda,że nie miałem ze sobą kamery . Miałbym wspaniały film jak odśnieżano spadzisty dach ,z którego zawsze zsunie się najgrubsza warstwa śniegu ,Chodzi tu o LIDL.Głupota i niewiedza siega zenitu. Na dodatek widać,że zabrali się do pracy nie profesjonaliści.Czy przypadkiem nie było wypadku przy tej pracy?Od lat 80 obowiązywał przepis na stawianie budynków z dachami spiczastymi gdzie strefa opadów jest IV i III. Kto wydaje pozwolenia na budowę - wiadomo!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group