Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7087
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Dąb Pamięci Ofiary Zbrodni Katyńskiej

Czwartek, 8 kwietnia 2010, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Dąb Pamięci Ofiary Zbrodni Katyńskiej
Fot. ....
Komendant Policji Państwowej Stanisław Baczyński zamordowany przez sowieckich oprawców w 1940 roku w Twerze będzie bohaterem jeleniogórskich uroczystości, które upamiętnią 70–lecie Zbrodni Katyńskiej. Ceremonia odbędzie się w nadchodzący wtorek.

Rozpoczną się w samo południe od apelu w Gimnazjum nr 1 im. Kościuszki przygotowanym przez uczniów placówki. Później nastąpi przemarsz pocztów sztandarowych pod pomnik Wolność i Niepodległość przy Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa.

Tam zaplanowano uroczystości miejskie. – Jelenia Góra będzie jednym z miast Polski i świata, gdzie zostanie zasadzony jeden z 21. 857 dębów pamięci. Każde drzewo upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie – mówi prezydent miasta Marek Obrębalski. Jeleniogórska sadzonka będzie symbolicznym hołdem pamięci Stanisława Baczyńskiego, komendanta Policji Państwowej, którego sowieci zastrzelili w Twerze.
Uroczystości zakończy uroczysta Msza Święta.

Przypominamy, że w Skansenie Wojska Polskiego przy ulicy Sudeckiej jeszcze przez około dwóch tygodni można oglądać wystawę poświęconą zagładzie polskich elit zarówno przez nazistowskich jak i sowieckich katów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group