Niedziela, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 6086
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Remont ZUS–u to zbytek. ZUS: Konieczność

Sobota, 10 sierpnia 2013, 7:45
Aktualizacja: Niedziela, 11 sierpnia 2013, 7:49
Autor: Mea
Jelenia Góra: Czytelnik: Remont ZUS–u to zbytek. ZUS: Konieczność
Fot. Mea
– Ostatnio zauważyłem, że rozpoczęto duży remont w jeleniogórskim Zakładzie Usług Społecznych m.in. wymieniano sporą część płytek chodnikowych, choć nie widziałem, by były w złym stanie, a teraz trwa remont jednej z „wież” obiektu. Jestem ciekawy, ile kosztują takie prace i z jakiego powodu są prowadzone za nasze, podatników pieniądze – napisał do nas Czytelnik z Zabobrza.

Jak poinformowała Katarzyna Serdeczna, rzeczniczka prasowa ZUS-u w Wałbrzychu chodzi o utrzymanie dobrego stanu technicznego infrastruktury tak, by dobrze służyła klientom Zakładu.

- W Inspektoracie ZUS w Jeleniej Górze w bieżącym roku zrealizowano kolejny etap remontu nawierzchni parkingów i dróg manewrowych, których stan techniczny był niezadowalający. Wymieniono około 1300 m2 kostki betonowej na parkingu i chodnikach. Wartość robót to ok. 100 tys. zł – informuje rzeczniczka.

- Ponadto trwa modernizacja zewnętrznej klatki schodowej z powodu jej złego stanu technicznego i użytkowego. W celu zapobieżenia degradacji konstrukcji klatka schodowa zostanie obudowana zgodnie z opracowaną dokumentacją i pozwoleniem na budowę. Wartość robót, zgodnie z kosztorysem ofertowym, wyniesie 380 tys. zł. Przewidywany termin zakończenia prac to 31 października 2013 r - wyjaśnia.

- W bieżącym roku nie planuje się innych zadań realizowanych w ramach remontów okresowych, czy też inwestycji. Wykonywane będą inne, drobne roboty w ramach napraw i remontów bieżących, wynikające z przeglądu stanu technicznego budynku, pozwalające na utrzymanie obiektu w należytym stanie technicznym – dodaje Katarzyna Serdeczna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group