Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4506
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czytelnik: Remont przejścia przy ul. Sobieskiego to partactwo

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 15 października 2012, 7:48
Aktualizacja: 7:49
Autor: Angela
Fot. Angela
– Nawierzchnia mostu przed remontem była zdecydowanie lepsza niż po nim, krawędzie betonowej zaprawy, którą zalano przejście już rozsypują się od strony rzeki, a resztki poprzedniego betonu wysypano na trawnik. Zapomniano również przywrócić część chodnika przy pawilonie "Aldi" – skarży się mieszkaniec Jeleniej Góry.

W sprawie remontu przejścia dla pieszych na moście przy ul. Sobieskiego w rejonie Aniluxu, nasz Czytelnik wysłał e-mail z prośbą o nagłośnienie sprawy. Jego zdaniem prace zostały wykonane niechlujnie i niezgodnie ze sztuką budowlaną.

- Niemal codziennie przemierzam ulicę Sobieskiego w Jeleniej Górze, w tym przejście dla pieszych przez most na rzece Kamiennej w sąsiedztwie „Aniluxu” – pisze nasz Czytelnik. - W ostatnim czasie, przez kilka miesięcy realizowano remont tego przejścia, choć moim zdaniem było to zupełnie niezasadne. Po obserwacji tego, co zostało zrobiono obecnie, ewidentnie widać, że nawierzchnia była zdecydowanie lepsza przed remontem, aniżeli po nim. Mało tego, krawędzie betonowej zaprawy, którą zalano owe przejście już rozsypują się od strony rzeki. Resztki poprzedniej zaprawy, którą "zdemontowano" młotem pneumatycznym wysypano beztrosko na trawnik, nieopodal pawilonu "Aldi" i nikt się tym nie interesuje. Warto zaznaczyć, że przy okazji poprzedniego remontu jakiejś infrastruktury zapomniano przywrócić część chodnika przy pawilonie „Aldi”. Aż prosi się zadać pytanie, gdzie jest jeleniogórski nadzór budowlany, a przy okazji wspomnianego mostu, gdzie jest zarząd dróg i mostów ? – pyta nasz Czytelnik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 15-10-2012 8:22
Do wasz Czytelnik. Zacznijmy od tego że remont jest nieskonczony i te niby braki od strony rzeki sa tego wynikiem, barierki zabezpieczające zostały zdemontowane przez złodziei i dlatego sie czytelnikowi wydaje ze jest po remoncie.Codziennie tez tamtędy chodzę i nawierzchnia jest o wiele lepsza niz przed remontem bo jest płaska, bez dziur i wystajacych prętów .I jeszcze chodnik, mozę czytelnikowi potrzeba 3 chodników i najlepiej tam gdzie ma ochote iść.Nie bronie tego kto to naprawiał ale widac że nasz Czytelnik to czepialska osoba która podaje nieprawdziwe dane , może zwolniona z firmy albo poprostu nudzi sie. pozdrawiam
~uzi 15-10-2012 8:56
Wykonawca powinien zabezpieczyć plac budowy, jelonka.com powinna teraz zgłosić sprawę do nadzoru budowlanego. Pytam więc jelonko, czy staniecie na wysokości zadania? Czy tylko Angelka wyrobiła normę swoich kiepskich artykułów?
~j/g 15-10-2012 10:04
aby wylać ok 5m3 betonu potrzeba było 3 miesiące i do tego jeszcze robota nie skończona, śmiechu wart - chodnik na moście będzie wyglądał niedługo tak jak ten na moście na ulicy Rataja
~ary 15-10-2012 10:50
tak w ogóle to Aldi jakby dbał o swoich klientów to dobudowałby kilka metrów chodnika ze swojego parkingu do istniejącego chodnika, a miejsce w którym tenże chodnik powinien powstać wskazali klienci wydeptując ścieżke.
~juras 15-10-2012 12:24
Ten remont to wstyd. Chodzę tamtędy codziennie. W tym czasie można dom postawić, a nie parę metrów chodnika wylać. I jeszcze ktoś pisze że nieskończony. W normalnym mieście ten wykonawca byłby już skończony.
~ALE JAJA 15-10-2012 13:16
a co tutaj w Jeleniej jest skończone? co?ale jaja!jedno pewne!IDIOCI SKOŃCZENI SĄ- i to tak wielu, że szkoda nawet o tym pisać...dyplomy maja, pewnie te " za kasę", partyjne,albo te "STUDIA TRZYLETNIE" TZW LICENCJAT( TEZ ZA KASĘ) nie wiedza nawet w którym roku była bitwa pod Grunwaldem, a Grunwald to marka butów, albo ciasteczko z pomarańcza w środku!!!ale jaja!ale jaja!
~dde 15-10-2012 13:54
Nasi urzędnicy muszą swoje odsiedzieć przy biurku na stołku- boją się, że jak wstaną to ktoś cichaczem ich wykopie z tego stołka............
~der 15-10-2012 16:02
Swoją drogą też tamtędy chodzę, głównie w weekendy, wracając z Grzybka. Akurat na tym moście przy ul. Sobieskiego rzeczywiście nawierachnia była lepsza przed remontem i żadne pręty nie wystawały. Co do tego, że to jeszcze nie skończone, to jeden fakt, że ciągnie się miesiącami, a drugi taki, że przejście otwarto i nikogo na tym froncie robót nie widać, więc jakoś niespecjalnie wiarygodnie wygląda ta "nieskończoność" prac

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group