Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3831
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Opuszczony park na Wzgórzu Kościuszki

Środa, 31 stycznia 2018, 9:29
Aktualizacja: Czwartek, 1 lutego 2018, 5:14
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelnik: Opuszczony park na Wzgórzu Kościuszki
Fot. WAC
Na bałagan panujący jego zdaniem w parku miejskim na Wzgórzu Kościuszki zwrócił nam uwagę pan Wiesław z Jeleniej Góry.

- Od jakiegoś czasu park ten został zapomniany. Połamane drzewa od miesiąca zalegają na ścieżkach i straszą spacerowiczów. Powodują też zagrożenie zwłaszcza od strony ul. Chełmońskiego, gdzie przy tak ciepłej zimie do parku maszerują maluchy z pobliskich przedszkoli. Pozostając przy wejściu do parku właśnie od strony tej ulicy, nie mam pojęcia kto wpadł na pomysł żeby nie zamontować tu właśnie latarni. A przecież to jedno z nielicznych miejsc, do których można dojechać samochodem (np. niepełnosprawni), a w listopadzie przetaczają się tędy tłumy odwiedzających groby bliskich – opowiada Czytelnik.

- Po ostatnich wichurach w mieście jest do usunięcia jeszcze kilkanaście drzew – mówi rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Zbigniew Rzońca. - W pierwszej kolejności wycinane są okazy zagrażające bezpieczeństwu. Tak między innymi jest z topolami przy ul. Podgórzyńskiej. Według naszych informacji w parku na Wzgórzu Kościuszki są trzy drzewa do wycięcia i jeden konar, które mogą sprawiać kłopoty podczas spacerów, ale w tej chwili nie grożą przewróceniem na pieszych.
Co do dodatkowego oświetlenia parku, to leży to w gestii Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. Każde takie zadanie musi być jednak wcześniej zgłoszone do budżetu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group