Reklama
Piątek, 5 czerwca
15°C Jelenia Góra

Czytelnik: Opłata klimatyczna mimo smogu?

Audio

Czytaj na głos

– Czy wobec często występującego w Jeleniej Górze smogu, miasto ma prawo pobierać opłatę klimatyczną od przyjeżdżających dla poratowania zdrowia do Cieplic? – pyta nasz Czytelnik pan Łukasz.

Autor: WAC 1 min czytania

- Ostatnio słyszałem o wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, który uznał, że Zakopane nie spełnia wymagań, które pozwalałyby na pobieranie opłaty klimatycznej – mówi pan Łukasz. - Moim zdaniem, podobna sytuacja występuje też w Cieplicach i nasze miasto powinno raczej dopłacać tym, którzy przyjadą do uzdrowiska za trucie - podkreśla.

- Przypominam, że sytuacja Cieplic różni się znacząco od Zakopanego – mówi zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. - Od kilku lat w tej dzielnicy Jeleniej Góry nie pobiera się tzw. opłaty klimatycznej. Owszem, osoby przyjeżdżające do Cieplic na kurację płacą tzw. opłatę uzdrowiskową, co wynika z posiadania przez tę część miasta statusu uzdrowiska – kończy J. Łużniak.

Dodajmy, że wysokość opłaty uzdrowiskowej, ustalona uchwałą Rady Miasta wynosi 3,50 złotego za każdy dzień pobytu.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Dwupoziomowe mieszkanie 63,2 m² | Antresola | Garderoba | Jelenia Góra -Kadetów Dwupoziomowe mieszkanie 63,2 m² | Antresola | Garderoba | Jelenia Góra -Kadetów Sprzedam mieszkanie Jelenia Góra Do negocjacji Skanowanie 3D Modelowanie 3D Rysunek 2D Skanowanie 3D Modelowanie 3D Rysunek 2D Usługi informatyczne Jelenia Góra Do negocjacji Brak zdjęcia Poszukuję kierowcy kat. C+E Dam pracę Mysłakowice Do uzgodnienia

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka