Niedziela, 28 czerwca
31°C Jelenia Góra
reklamy

Czytelnik: Niebezpieczne drzewa na peronie [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

Na zagrażające bezpieczeństwu podróżnych drzewa na peronie dworca kolejowego w Jeleniej Górze – Sobieszowie przy ul. Romera, zwraca uwagę nasz Czytelnik pan Łukasz.

reklamy

- W minionym roku drzewa te były już trzykrotnie oznaczane do wycinki, ale administracja PKP we Wrocławiu się tym nie interesuje – wytyka pan Łukasz. - A drzewa stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia pasażerów oczekujących na pociąg. Ostatnio jedna z gałęzi spadła nawet na dach dworca. Chciałbym wiedzieć, ile jeszcze PKP będzie zwlekać z ich wycinką? - pyta nasz Czytelnik.

Jak informuje Bogdan Ząbek z Zespołu Prasowego PKP PLK, drzewa na peronie w Sobieszowie są już po ocenie dendrologicznej i ich stan kwalifikuje je do usunięcia. - Teraz czekamy na wydanie decyzji administracyjnej w tej sprawie przed odpowiednie urzędy i wtedy będziemy mogli zlecić wycinkę – mówi B. Ząbek.

Przypomnijmy, że przystanek kolejowy w Sobieszowie zostanie wkrótce zmodernizowany w ramach projektu Kolei Aglomeracyjnej w Jeleniej Górze.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka