Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3626
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Latarnie na Daszyńskiego nie świecą

Czwartek, 20 sierpnia 2015, 12:37
Aktualizacja: 12:48
Autor: Katarzyna Pruś
Jelenia Góra: Czytelnik: Latarnie na Daszyńskiego nie świecą
Fot. Katarzyna Pruś
W Jeleniej Górze jest w sumie 8725 lamp ulicznych. Niektóre z nich nie spełniają swojej funkcji i częściej się psują niż świecą. Według Czytelnika, mieszkańca Daszyńskiego, tak jest na jego ulicy.

Wzdłuż ulicy stoi 16 lamp rtęciowych. Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika Miasta Cezarego Wiklika, są to lampy starego typu, obecnie sukcesywnie wycofywane z użycia. W najbliższej perspektywie będą one wymieniane na nowe, energooszczędne. Rzecznik przyznał także, że system lamp przy Daszyńskiego jest kłopotliwy i również będzie musiał być uporządkowany. Część z nich zainstalowana jest na słupach stalowych, miejskich, inna część - podwieszona na kratowych, będących własnością firmy Tauron. - Tamtejsze lampy nie były ostatnio źródłem kłopotów zgłaszanych do Taurona – komentuje Cezary Wiklik.

Słowa rzecznika potwierdzają także napotkani przez nas mieszkańcy Daszyńskiego. mówili, że lampy świecą, a jeśli jest awaria, to po zgłoszeniu jest szybko usuwana.

- Porządkowanie własności oraz całe spectrum spraw oświetlenia będzie przedmiotem większego planu modernizacji oświetlenia drogowego w sytuacji rozpoczęcia naborów projektów do współfinansowania ze środków unijnych. Termin wymiany lamp przy ulicy Daszyńskiego nie jest jeszcze ustalony, na pewno nie będzie to w tym roku – informuje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group