Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10398
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Kiedy znikną niebezpieczne pasy?

Czwartek, 22 września 2016, 7:14
Aktualizacja: Piątek, 23 września 2016, 8:32
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Czytelnik: Kiedy znikną niebezpieczne pasy?
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Kilka tygodni temu remontowano barierki mostu na ulicy Mostowej w Jeleniej Górze, namalowano na ten czas żółte pasy i ustawiono znaki pionowe, informujące o przejściu dla pieszych. Obecnie znaki pionowe zdjęto, a żółte pasy wciąż są. Czy musi dość do tragedii, aby ktoś odpowiedzialny za wprowadzanie ludzi w błąd wykonał swoją pracę należycie? – pyta Robert Kardyś z Jeleniej Góry.

Chodzi o tymczasowe pasy przed mostem od strony Tesco. - To było przejście tymczasowe, które po zakończeniu remontu miało być zlikwidowane – mówi nasz Czytelnik. – Tymczasem zdjęto znaki informacyjne pionowe, jednak pasy zostały. Ponieważ pracuję w bezpośrednim sąsiedztwie tego miejsca, widzę prawie codziennie, jak na tych pasach ktoś przechodzi. W ostatnich dniach o mało nie doszło do potrącenia pieszego. Tydzień temu ktoś zamalował pasy czarną farbą, ale już jej nie ma, bo „zeszła” z jezdni – dodaje Robert Kardyś.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze Czesław Wandzel tłumaczy, że podczas upałów żółte tworzywo nałożone na jezdnię zespoliło się z asfaltem i nie można go teraz zdjąć. - W najbliższych dniach wykonawca remontu mostu, ponownie zamaluje żółte pasy czarną farbą, co będzie rozwiązaniem tymczasowym do mrozów – mówi. – Mamy nadzieje, że pod wpływem minusowych temperatur to żółte tworzywo stwardnieje i łatwiej go będzie oderwać. Jeśli jednak tak się nie stanie, na wiosnę trzeba będzie sfrezować ten fragment ulicy i położyć nową nawierzchnię. Tymczasowe pasy okazały się bowiem trwalsze, niż wiele z trwałych przejść dla pieszych – dodaje dyrektor MZDiM.

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
849
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group