Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11870
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: Karetki błądzą na os. Reymonta

Środa, 29 listopada 2017, 8:39
Aktualizacja: Czwartek, 30 listopada 2017, 7:48
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelnik: Karetki błądzą na os. Reymonta
Fot. WAC
Na brak tablic z nazwą ulicy Conrada, na osiedlu Reymonta w Jeleniej Górze – Sobieszowie, skarży się mieszkający przy niej pan Henryk. – W przeciwieństwie do kilku sąsiednich ulic na naszym osiedlu, gdzie tablica z nazwą jest chociaż na jednym z końców, na Conrada brak jest oznakowań – mówi nasz Czytelnik.

- Sprawia to duże problemy osobom spoza naszej dzielnicy. Nawet karetka pogotowia miała kilka razy kłopot z dojazdem pod właściwy adres – twierdzi pan Henryk. Jak mówi nasz Czytelnik, problemami z brakiem tablic próbował zainteresować właściwe służby miejskie. Niestety, do tej pory bez rezultatu.

Zbigniew Kaczor z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów potwierdza, że nie wszystkie ulice w mieście mimo starań są zaopatrzone w tabliczki z nazwami. - W przypadku osiedla Reymonta z przyczyn oszczędnościowych zdecydowaliśmy się przy wjeździe z ulicy Cieplickiej na główne w tej okolicy ulice Reymonta i Sienkiewicza na ustawienie tablic kierunkowych wskazujących na lokalizacje bocznych uliczek – mówi Z. Kaczor. - Myślę, że takie rozwiązanie w tym miejscu jest wystarczające - dodaje.

Sprawdziliśmy. Owszem, w miejscach wskazanych przez Z. Kaczora znajdują się wspomniane przez niego tablice, są one jednak stosunkowo niewielkie. Sprawia to, że bardzo łatwo je przeoczyć, a informacje na nich są mało czytelne. Świadczy o tym przykład pracownika firmy kurierskiej, którego spotkaliśmy będąc w okolicy, a który błądził szukając właściwego adresu, pod który miał doręczyć przesyłkę. Aż prosi się o wymianę tablic na większe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group