Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6425
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnik: dziwne ograniczenie prędkości

Środa, 11 kwietnia 2018, 7:06
Aktualizacja: Czwartek, 12 kwietnia 2018, 6:48
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelnik: dziwne ograniczenie prędkości
Fot. MT
– Dlaczego w okolicy sklepu Husqvarna pojawił się ostatnio znak ograniczenia prędkości do 30 kilometrów na godzinę? – pyta nasz Czytelnik pan Jerzy. I zwraca uwagę, że nawierzchnia na całej długości tej ulicy pozostawia wiele do życzenia.

- Jakiś czas temu na ul. Wolności w Jeleniej Górze, na odcinku około 100 metrów w pobliżu salonu Husqvarna wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę - mówi nasz Czytelnik. - Dodatkowo w tym miejscu umieszczono znak ostrzegawczy "nierówna droga". A przecież nawierzchnia ul. Wolności w wielu miejscach pozostawia wiele do życzenia i dlatego jestem ciekawy, dlaczego akurat na tym odcinku wprowadzono takie obostrzenia. Już kilku moich znajomych zostało w tym miejscu "ustrzelonych" przez lotny patrol policji i zapłaciło mandat za przekroczenie prędkości – dodaje pan Jerzy.

Jak wyjaśnia dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Norbert Łukaniuk, to ograniczenie prędkości zostało wprowadzone w trosce o bezpieczeństwo ruchu drogowego. - W tym miejscu zapadł się zawór wodociągowy i do czasu naprawy tej awarii musieliśmy wprowadzić ograniczenie prędkości, gdyż szybsza jazda może grozić uszkodzeniem pojazdów - mówi N. Łukaniuk. Jak dodaje szef MZDiM, poza bieżącymi naprawami na ulicy Wolności w najbliższym czasie nie są planowane większe remonty nawierzchni.

- Na tym konkretnym odcinku nasi funkcjonariusze w ostatnim okresie nie prowadzili, żadnych, poza rutynowymi, wzmożonych działań mających dyscyplinować niesfornych kierowców - wyjaśnia naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze Henryk Mieszała. - Na ul. Wolności pod naszą lupą, po sygnałach od mieszkańców alarmujących, że często dochodzi tam do łamania przepisów ruchu drogowego, znajdują się trzy inne miejsca tzn. okolice przejścia dla pieszych w pobliżu ul. Tkackiej, okolice dawnej gorzelni oraz Biedronki w Cieplicach – dodaje policjant.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group