Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2226
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelniczka: ciemno przy Dolnośląskiej

Wtorek, 5 grudnia 2017, 8:25
Aktualizacja: Środa, 6 grudnia 2017, 5:46
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelniczka: ciemno przy Dolnośląskiej
Fot. WAC
Na brak oświetlenia ulicznego przy ul. Dolnośląskiej w Jelenie Górze – Cieplicach skarży się jej mieszkanka pani Anna.

Ulica Dolnośląska jest drogą wylotową z Jeleniej Góry w kierunku Wojcieszyc. W związku z dynamicznym rozwojem tej ostatniej miejscowości, ulicą przemieszcza się coraz więcej pojazdów. Z drugiej strony kilka nowych domów przybyło przy Dolnośląskiej co sprawia, że jej poboczem porusza się liczniejsza rzesza pieszych.

- Tymczasem przy naszej ulicy brak jest choćby jednaj latarni – skarży się pani Anna. - Chodzenie poboczem zwłaszcza zimą, przy szybko zapadającym zmroku, gdy mijają nas pędzące pojazdy jest bardzo niebezpieczne. Tym bardziej, że przy ulicy brak jest nawet wąskiego chodnika Jestem osobą starszą i ciężko mi jest odskakiwać przed pędzącymi pojazdami. Myślę, że postawienie kilku lamp znaczenie poprawiłoby widoczność na naszej ulicy czyli i bezpieczeństwo – mówi kobieta.

- Mieszkańcy, którzy chcą, aby ich ulice zostały doświetlone lub by postawiono na nich nowe lampy powinni napisać wniosek w tej sprawie do urzędu miasta – mówi zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów Piotr Dyła. - Staramy się, aby zadania z tego zakresu sukcesywnie trafiały do miejskiego budżetu Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że środki na ten cel są bardzo skromne. Dlatego, na większe inwestycje będzie szansa, gdy otrzymamy środki unijne - wyjaśnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group