Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7007
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelniczka: Bałagan w rejonie ul. Podgórze

Czwartek, 19 kwietnia 2018, 8:06
Aktualizacja: Piątek, 20 kwietnia 2018, 6:20
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czytelniczka: Bałagan w rejonie ul. Podgórze
Fot. Użyczone
Na bałagan panujący w rejonie ul. Podgórze w Jeleniej Górze skarży się mieszkająca w tej okolicy pani Elżbieta. – Od kilku miesięcy obserwuję działanie służb oczyszczania miasta i coś moim zdaniem w tym względzie szwankuje – mówi nasza Czytelniczka.

- Przykładem są pojemniki na śmieci w okolicy Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Kochanowskiego, które prawie zawsze są przepełnione. W okolicy brudy fruwają też po trawnikach. Dodatkowo pełno śmieci, butelek, szmat, starych narzędzi, papierów zalega w lasku w okolicach ulic Uroczej i Podgórze. Proszę o interwencje. Nadmieniam, że zawiadamiałam o tej sprawie Urząd Miasta i nie otrzymałam żadnej odpowiedzi – podsumowuje pani Elżbieta

-W miejscu o którym mówi państwa czytelniczka odpady zmieszane są odbierane raz w tygodniu, zaś segregowane co dwa tygodnie – mówi rzecznik prasowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Zbigniew Rzońca. - Od czerwca planujemy, aby wszystkie śmieci były wywożone raz w tygodniu. Pragnę też dodać, że pełne kubły świadczą o tym że mieszkańcy tej okolicy zaczęli wyrzucać większe ilości śmieci, w związku z tym powinni zaktualizować swoje deklaracje śmieciowe. Może się też zdarzać, że dodatkowe odpady są tam podrzucane przez osoby z innych rejonów miasta – stwierdza rzecznik.

Z. Rzońca apeluje do okolicznych mieszkańców o zwracanie uwagi na przypadki zaśmiecania tego terenu. W przypadku zauważania bałaganu należy zgłaszać ten fakt do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, a ten zleci MPGK ich uprzątnięcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group