Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 7619
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czytelnicy: Skwer jak śmietnisko

Wtorek, 31 marca 2015, 7:18
Aktualizacja: Środa, 1 kwietnia 2015, 7:26
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czytelnicy: Skwer jak śmietnisko
Fot. Angela
– Kołdry, setki butelek po alkoholu, plastiki, folie, góry gruzu i drzewka samosiejki – tak wygląda skwer przy Młynówce, nieopodal nowej ścieżki spacerowej – mówi pan Paweł z Jeleniej Góry, który pyta, czy Miasto zamierza teren posprzątać. Władze miasta zapewniają, że niechlubny obraz niebawem zniknie. Niebawem, czyli kiedy?

W sprawie zaniedbanego placu przy zrewitalizowanej Młynówce pomiędzy ul. Pijarską a Osiedlem Robotniczym otrzymaliśmy już kilka zgłoszeń. Taki widok nie pojawił się bowiem wraz z nadejściem tegorocznej wiosny - od dawna skwer w centrum miasta wygląda jak wysypisko śmieci.

- Kiedy rewitalizowano kanał Młynówki zapowiadano, że będzie w tym miejscu piękny bulwar miejski, a zamiast niego jest śmietnisko – piszą Czytelnicy. - Miejsce jest piękne, a po rewitalizacji w rzece pojawiły się nawet dzikie kaczki, ale widok obok naprawdę nie zachęca ani do spacerowania, ani do siedzenia na nowo postawionych ławeczkach – dodaje pani Zofia.

Wiceprezydent Jerzy Łużniak informuje, że jest to jedno z ponad dwudziestu miejsc wytypowanych do posprzątania. – Wiosenne porządki zaplanowane są na kwiecień i również tam zniknie to dzikie wysypisko śmieci – mówi wiceszef miasta.

Mieszkańcy zapowiadają, że sprawdzą czy teren został posprzątany. Może warto byłoby również dopilnować, by po posprzątaniu skweru, odpady więcej tam nie lądowały…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group