Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7117
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czytelnicy: karetkom trudniej wyjechać ze szpitala!

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 stycznia 2014, 6:35
Aktualizacja: Piątek, 3 stycznia 2014, 7:58
Autor: Angela
Fot. Angela
– Priorytetem szpitala powinno być ratowanie ludzkiego życia i zdrowia, a przez wprowadzenie szlabanów parkingowych przy jeleniogórskiej placówce czas dojazdu karetek pogotowia do pacjenta wydłuży się – pisze Czytelnik. – Szybki dojazd do chorego np. z zatrzymaniem krążenia czy do dziecka, które się zadławiło, decyduje o życiu lub śmierci – dodaje inny Czytelnik. Tymczasem pracownicy szpitala i dyrekcja pogotowia uspokajają, że zmiana organizacji ruchu nie będzie zagrożeniem dla pacjentów.

W sprawie wydłużenia czasu wyjazdu z bazy karetek pogotowia ratunkowego po zmianie organizacji ruchu przy Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej otrzymaliśmy kilka e-maili i telefonów.

- Obecnie baza pogotowia znajduje się przy prosektorium i karetki wyjeżdżają bezpośrednio do ulicy Ogińskiego, co zajmuje mało czasu. Po zmianie organizacji ruchu karetki będą objeżdżać szpital dookoła, wyjeżdżając nie do ulicy Elsnera, a do ulicy Moniuszki – pisze nasz Czytelnik, który dołącza mapkę. - Jest tam wiele zakrętów, a wyjazd nie trwa prawie o minutę dłużej. Do tego karetki wjeżdżające na SOR i wyjeżdżające będą się spotykać na wąskiej drodze, gdzie nie ma miejsca dla dwóch aut. Przecież chodzi o nasze bezpieczeństwo, zdrowie i życie. I co z ludźmi podjeżdżającymi po bliskich pod SOR? Przecież oni też będą blokować wyjazd – dodaje Czytelnik.

Mariusz Kędzior, kierownik ds. ryzyka i infrastruktury parkingowej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej tłumaczy, że spośród wielu rozwiązań, wybrano najbardziej optymalne.

- Czas dojazdu karetki pogotowia do pacjenta liczony jest od punktu stycznego, czyli od ul. Ogińskiego, więc teoretycznie nie wydłuży się on – mówi Mariusz Kędzior, który przyznaje jednak, że faktycznie karetki pogotowia będą miały do pokonania 150 metrów więcej, niż gdyby jechały bezpośrednio z bazy pogotowia na ul. Ogińskiego od ul. Elsnera.

- Przyjęta trasa wyjazdu karetek pogotowia była konsultowała z dyrekcją i pracownikami pogotowia, a także strażą pożarną i miejską. Według nowych zasad karetki jeżdżą od 1 grudnia i nikt dotąd nie zgłaszał zastrzeżeń – dodaje M. Kędzior. – Zadbaliśmy o to, by trasa była bezkolizyjna, a karetki nie musiały się mijać na wąskiej drodze. Droga ta została też wyłączona dla ruchu samochodów. Jak tylko pozwolą na to warunki, namalowany zostanie dodatkowy poziomy znak zakazu. Obecnie jest tam znak pionowy, a ci, którzy go nie przestrzegają, robią to na własne ryzyko. Rozmawialiśmy ze strażą miejską i teraz będziemy z ich pomocą konsekwentnie karać tych, którzy złamią ten zakaz – dodaje M. Kędzior.

„Optymalność” obecnego rozwiązania ruchu potwierdza też Dariusz Kłos, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, który przyznaje jednak, że najłatwiej byłoby karetkom dojeżdżać według starych zasad, ale przy wprowadzeniu nowej organizacji, prostszego sposobu nie ma.

- To szpital jest właścicielem terenu i my jako pogotowie, które wynajmuje pomieszczenia, nie możemy blokować jego działań inwestycyjnych – mówi dyrektor Dariusz Kłos. – Uczestniczyliśmy w konsultacjach projektowych, wykonaliśmy testy praktycznego przejechania tej trasy, zgłosiliśmy swoje uwagi, które zostały uwzględnione przy wprowadzaniu nowej organizacji. Z testów wynika, że czas wyjazdu może zwiększyć się o kilka sekund, ale nie będzie to miało większego wpływu w dotarciu do pacjenta. Możliwe jest inne rozwiązanie, ale wymaga ono sporych pieniędzy na budowę nowej drogi dojazdowej, a póki co nie stać na to ani nas, ani szpitala. Prawda jest też taka, że bez wprowadzenia szlabanów, ludzie wielokrotnie zastawiali nam wyjazd i całą drogę. Trzeba było to jakoś uporządkować. 24 grudnia kiedy rozpoczynałem urlop, karetki jeździły jeszcze na starych zasadach, więc trudno jest mi powiedzieć, jak faktycznie funkcjonuje nowe rozwiązanie ruchu. Na bieżąco będziemy się przyglądali tej sytuacji. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy z dojazdem do pacjentów, będziemy to zgłaszać szpitalowi. Myślę, że coś więcej na ten temat będziemy w stanie powiedzieć z końcem stycznia 2014 roku – dodaje Dariusz Kłos.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (76) Dodaj komentarz

~Irysek 2-01-2014 6:54
Jak to się dzieje,że wszystko co niby usprawnione to stwarza tyle problemów.Jak jest dobrze to czemu to psuć?
~wbb 2-01-2014 7:14
kierownik do spraw ryzyka i infrastruktury parkingowej - pracownik Szpitala.... to chyba jakieś jaja....na leczenie brakuje kasy a tu takie stanowisko.!!!.Może szanowni redaktorzy sprawdziliby,czy parkingiem Jelfy,Schneidera zawiaduje ktoś kto ma "tytuł"Kierownik infrastruktury parkingowej.Jeżeli nie,to może i takie zmiany wprowadzić w Szpitalu,bo to z naszych pieniędzy opłaca się takie stanowiska.
~jakies-jaja 2-01-2014 7:33
Wole rogatki niz stanowiska ckm.
~sikh 2-01-2014 7:54
Sami kierowcy do tego doprowadzili. Ciągłe blokowanie dojazdów i bezmyślność niektórych co muszą podjechać pod same drzwi wejśćiowe. Nie raz widziałem przykre sceny pod podjazdem z udziałem zaparkowanych aut. BRAWO DYREKCJA!!!!!!!!!!
~do weeb 7:14 2-01-2014 8:15
powiem Ci, że mam identyczne odczucia. Nie problem w ratowaniu życia i zdrowia jest to że karetka ma 150m więcej do przejechanie tylko, że kase wydaje się na biurokrację! O ile w skali jednego szpitala jest to jakiś ułamek, niby nie znaczący, kosztów miesięcznych to w skali globalnej tak właśnie topi się pieniądze. To jest jeden z głównych problemów polski :(
~Rudebwoy_JJG 2-01-2014 8:46
A na ... te szlabany ????????????? Pieniedzy za duzo ma szpital?
~ 2-01-2014 9:05
boją się aby szpitala nie ukradli :] Milionowe zadłużenia a na durne inwestycje mają pieniądze. Na też wzięli kredyt ?
~szofer 2-01-2014 9:09
Podać cennik za parkowanie ,system poboru opłaty, będzie zamieszanie ,dlaczego automat jest w przejściu do szpitala będzie tłok,możeumieścić info . jak się poruszać .
~rumcajs54 2-01-2014 9:19
Do pierwszego zgonu, potem będzie REORGANIZACJA. Czy szlabany mają własne agregaty prądotwórcze na wypadek braku prądu ? Oczywiście ironizuję ale ...
~ 2-01-2014 9:29
czemu się nie mówi jaki personel szpitala jest nie miły nie uczynny chamski itd. to dopiero jest masakra a tu afera o szlabany!!!!!!!!!w naszym kraju a na pewno w jeleniej personel jest totalnie bez karny!!!
~gość portalu jelonkaa 2-01-2014 9:35
Karetki by mogły mieć regulowaną głośnośc kogutów bo idzie paśc na zawał gdy wyskakują ze szpitala z tym sygnałem. To serio uciążliwe i straszy ;)
~... 2-01-2014 9:38
...dopuki w Polsce bedą rządzić Polacy to będzie źle...tyle w temacie
~ika 2-01-2014 9:50
skoro baza karetek jest przy prosektorium to należy doposażyć karetki w dodatkowy pavulon
~do 09:38 2-01-2014 9:51
w Polsce wcale nie rządzą Polacy tylko pejsaci
~Obywatel2222 2-01-2014 9:52
do wbb - przecież kierownik od parkingów to pociotek derekcji to czego się dziwić. W szpitalu pracuje przynajmniej 5 derektorów, to i miejsce dla kierowniczka się znajdzie wszak młody niech się rozwija - jak rolka papieru.
~ 2-01-2014 10:00
tu nie chodzi o karetki ludzie maja problem ze trzeba bedzie placic za parking. wiecznie parkowali pod wyjazdem dla karetek lub na pobliskich uliczkach bo szkoda dwa zl za dzien zaplacic. teraz to problem beda mieli okoliczni mieszkancy ze znalezieniem miejsca pod domem. Bo juz przyjezdzaja ludzie furami parkuja na Elsnera i ida do szpitala.
~ 2-01-2014 10:01
te szlabany nie zdadza durnej dyrekcji nic ludzie zostawiac beda auta przed szlabanami i zakorkuja cały dojazd
~DS 2-01-2014 10:03
przyszłość..., na wjazd przy szlabanie stoi kilka aut-na wyjazd również - jedni pobierają bilet inni próbują zapłacić, chodnikiem idą piesi - KARETKA STOI I NIE MA JAK WYJECHAĆ, LUB WJECHAĆ
~ 2-01-2014 10:12
O wiele prościej i bez "testów i rozmów ze służbami", byłoby po prostu odpowiednio wcześniej otwierać szlaban wyjeżdżającej karetce jakimś tam zwyczajnym guzikiem, czy to z budki parkingowego, czy z dyspozytorni pogotowia. Nadjeżdżającą karetkę widać z daleka, więc byłoby to NAJBARDZIEJ OPTYMALNE rozwiązanie, bez stosowania niedorzecznej i bezsensownej kombinatoryki.
~Gość 2-01-2014 10:17
To tylko w tej dziurze jeleniej tak jest ze sluzba zdrowia przybywa jak delikwent juz kona ,ot cale pogotowie i szpital w jg ,jak nie daj bug cos mi sie przydazy to oby nie trafic do tej mordowni w jeleniej gorze .
~ 2-01-2014 10:30
Znajda sie cwaniacy ze znaczkiem inwalidy, ale zdrowymi nogami ze wjada, korzystajac z uprawnienia ignoracji znakow zakazu ruchu. w mysl kodeksu wolno im. I co? Czy w miescie co niektorzy maja na wzgledzie inne pojazdy. Staja jak krowy nie dbajac o plynnosc ruchu, bo im wolno.
~luk 2-01-2014 10:36
najlepiej nie stawiac tam auta na parkingu i wtedy zobaczymy jak wplywy beda mniejsze
~pacjent zjg 2-01-2014 11:03
A czemu dyrektor i inny personel zajmujacy wysokie stanowiska ma wyznaczone swoje miejsca parkingowe ??? A co z innej gliny ulepieni jestescie ? Parkowanie do 1h powinno byc bezpłatne, pracownicy również za darmo a dyrekcja powinna szukać sobie wolnych miejsc do parkowania a jak chcą mieć tylko dla siebie to powinni wykupić kopertę i płacić 500zł. miesięcznie - stac ich w konću za takie pensje !!!!
~ed 2-01-2014 11:07
najlepiej to by było zlikwidowac wszelkie opłaty, straty finansowe tym spowodowane zrekompensować zwolnieniem kierownika od parkingu i ludzi którzy się nim zajmują. ten parking to taka skórka za wyprawkę, no ale w tym chorym kraju to normalne, ktos przecież musi mieć pracę, a na pensję zrzucą się parkujący chorzy i ich rodziny. ten szpital to tylko jeden z tysięcy takich przypadków
~sowa 2-01-2014 11:08
musimy przyznac ze ze wzgledu na nasze wygodnictwo,wjezdzalo sie i blokowalo teren pogotowia,mamy przeciez bardzo zdolnych elektronikow,posiadanie malego urzadzenia przez kierowce i sanitariusza czy lekarza jest w stanie na kilka metrow przed wjazdem otworzyc taki szlaban,kraty czy szlabany dodatkowo security itd.powstaja ze wzgledu na brak naszej dpowiedzialnosci.zmian mysleniowych spoleczenstwa zyczmy sobie w 2014.r
~bomberos 2-01-2014 11:14
ludziom d***e ściska bo będą musieli 2 zeta za parking zabulić
~ed 2-01-2014 11:28
te 2 zł wolę dać menelowi pod tesco niż składać się na pensję dla kierownika od parkingu który byłby zupełnie zbędny gdyby parking był za darmo
~agonia 2-01-2014 12:03
ludziska ale szpital i teren w około szpitala jest terenem państwowym czyli my za nie go już zapłaciliśmy i ciągle go sponsorujemy to jakie opłaty po drugie w jakim kraju unji europejskiej płaci się za postój pod szpitalem w wielu państwach i miastach są parkingi darmowe do 2 godzin .A tutaj bramki i pieniążki są .
~mmm 2-01-2014 12:33
ludziska ale szpital i teren w około szpitala jest terenem państwowym czyli my za nie go już zapłaciliśmy i ciągle go sponsorujemy to jakie opłaty po drugie w jakim kraju unji europejskiej płaci się za postój pod szpitalem w wielu państwach i miastach są parkingi darmowe do 2 godzin .A tutaj bramki i pieniążki są .
~Sknera 2-01-2014 13:20
Ale wszystkim żal..... d....pę ściska. a w mieście Marcin Sweterek kasuje za parkowanie na ulicy na naszych drogach Państwowych i co....jakoś nik się nie oburza...
~ 2-01-2014 13:20
Kierownik infrastruktury parkingowej, to chyba jakieś jaja, szpital jest od leczenia z nie od parkingów, panie Zawiiła pan dotuje ten szpital, czy kierownik jest z PO !!!!!!!!!!!!
~nieważne 2-01-2014 13:47
Do wszystkich co nie za bardzo rozumieją treść artykułu: Po pierwsze, Karetki w tym momencie wyjeżdżają i wjeżdżają od strony ul. Moniuszki a nie tam gdzie szlabany czyli od Elsnera, więc nie będą blokowane przez auta wyjeżdżające czy wjeżdżające na teren szpitala, po drugie opłatę za parking każdy będzie uiszczał przy wyjściu, gdzie już stoi do tego automat, więc największe kolejki to będą właśnie tam, po trzecie szpital nie jest państwowy tylko jest instytucją sprywatyzowaną na umowie z NFZ więc za parking pobierać będzie jak tylko chce, po czwarte dlaczego szpital pobierać będzie opłaty od pracowników, co prawda na innych warunkach jak pozostali, ale mimo wszystko kto by chciał płacić za parking pod swoją pracą? chore...
~agonia 2-01-2014 14:23
a przepraszam panie 02-01-2014 13:47 | ~nieważne czy NFZ to firma prywatna czy państwowa
~MB 2-01-2014 14:39
Bomberoos, 2zeta to za jeden wjazd, jak ktoś musi sie opiekować chorym i musi przyjeżdżać z daleka to juz nie jest "2zeta" licz sobie 4dziennie x30 dni i masz 120..
~Zdzichu 123 2-01-2014 14:47
Płacić!!! Żal d...pę ściska za 2 zeta da se jajka ogolić. Nic za darmo!!!Nauczyli się stawiać pod samym podjazdem!!!!
~zdziwiony 2-01-2014 14:49
Do pana 02-01-2014 13.47~nieważne. Szpital sprywatyzowany? Proszę przeczytać na stronach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego , jaki jest status Szpitala, a potem bredzić. Lub kuknąć na stronę internetową szpitala
~jelinek 2-01-2014 14:54
Biurokracja ma się coraz lepiej. Prawo Parkinsona jest doskonale wdrażane lepiej nawet od celu statutowego Szpitala. Już mamy kierownika d/s infrastruktury parkingowej, może niedługo doczekamy się stanowiska dyrektora d/ obsługi szlabanu. Likwidacja tej narosłej administracji oraz opłat za korzystanie z miejsca do parkowania auta przyniesie korzyści finansowe i prowadzić będzie do normalności w funkcjonowaniu Szpitala i poprawę obsługi chorych.
rymcycymcy 2-01-2014 15:30
Wystarczy wyszkolić ekipę odbiorczą i ...pacjenta można podawać na noszach pod szlabanem ! :)
~SAWPJG 2-01-2014 15:33
A KOMU przeszkadzało pogotowie w starym miejscu czyli przy Alei Wojska Polskiego 19. Wszędzie było karetkom blisko. Przy okazji można było być obsłużonym -opatrzonym przez pielęgniarki . No i komu to przeszkadzało ???
~ciekawy 2-01-2014 15:50
Ciekawe, że najwięcej pretensji mają Ci, którzy kombinują jak zostawić auto pod szpitalem i nie zapłacić nawet złamanego grosza ! ! !
~anton 2-01-2014 16:39
Dlaczego nikt nie zrobi kontroli w tym szpitalu po tylu skargach i interwencjach pacjentów widać gołym okiem że coś jest nie tak.
~Woj 2-01-2014 17:12
A co to za problem wyposażyć wszystkie karetki w piloty do otwierania szlabanów i mogą normalnie wyjeżdzać a nie jakimiś objazdami wytarczy jedno kliknięcie w pilota - ale to wymaga paru złotych więcej od dyrekcji szpitala
~tylko tak! 2-01-2014 17:14
po co narzekać tutaj na forum? nie stać was na napisanie pozwu do prokuratury? to nic nie kosztuje przecież, może w końcu ktoś przejrzy na oczy i weźmie się za ten szpital, centrum - "pożal się boże", każdy ucieka gdzie tylko może, do innych placówek,gdzie są normalni lekarze,a nie skorumpowana grupa pseudo-lekarzy(oczywiście nie dotyczy to wszystkich),którzy swoim"leczeniem" pacjentów wysyłają na drugi świat,co do derektorstwa-porażka-ludzie bez szacunku dla siebie i innych, nawet PGR byłby dla nich zbyt dużym obciążeniem,tylko,że tam o bydło trzeba dbać,a tu ludzie zmagają się z grupą niedouczonych lekarzy...smutne,ale prawdziwe!
~ 2-01-2014 17:26
Pozwy do prokuratury ? Taaa wszyscy pieniacze wypisują swoje bzdedy do prokuratury, bo "za darmo". Potem się dziwicie, że poważne sprawy ciągną się miesiącami.A 3/4 spraw,to właśnie przez durnowate donosy i "pozwy" Właśnie przez pieniactwo i podobne podejście-"napiszę do prokuratury". Jakby wreszcie jeden pieniacz, z drugim, musieli zapłacić za rozpatrywanie swoich wypocin, to pieniactwo nieco by przeszło.
~japracownik 2-01-2014 17:33
Ja jako doświadczona z dużym stażem pracownica też chciałabym mieć miejsce parkingowe z zapisanym nr tablicy rej jak dyrekcja i itp.
~ksu 2-01-2014 17:41
a dla czego płacić za parking a jak ktoś musi w nieszczęściu tam przyjeżdzać trzy razy dziennie to fajnie ma sie czuć parking należy do szpitala jeszcae im mało czy na konowałow niestarcza kasy zas...y kraj żydów
~cerber 2-01-2014 17:49
Ludzie nie mówcie ze dwa złote to dużo.We Wrocławiu na Borowskiej płaci sie jak za zboże 3 złote za godzine i nie ma wyjątków.Jest co prawda 15 minut za darmo ale co można załatwic w klinice w czasie 15 minut.A u nas w jelonce 2 złote za cały dzień i wielki krzyk.
~OP 2-01-2014 18:31
Szpital utrzymuje sie z NFZ a ten ma pieniądze z naszych składek.Teren wkoło szpitala też jest z naszych pieniędzy.Jest to ogromny teren.Parkingi sa małe. Po jasną anielkę tyle tam trawki ? Wydzielic alejkę dla każdej kasty społecznej(dyrektorzy,lekarze ,biuraliści, personel no i ta reszta czyli pacjenci).Komu ta trawka służy sasypana kurzem pachnaca benzyną a ludzie wjezdzają na dachy innych samochodów. Tam powinno być jeszcze raz tyle miejsc i za DARMO bo to nasz wspólny teren to nie własność szpitala tylko nasz.Szpital tylko tym rozporządza żeby wszyscy równo z tego korzystali.TO NIE WŁASNOSĆ SZPITALA to nasza własność Szpital nie ma prawa prowadzić komercji na państowej własności bo inaczej popełni przestępstwo.To samo dotyczy płatności za parkowanie na ulicach.P.Zawiła też nie ma pr
~siostra 2-01-2014 18:35
A w tym szpitalu są jakieś związki zawodowe ? - dlaczego, nie protestują w obronie pracowników i pacjentów !! Dlaczego zgadzają się na takie traktowanie Dyrekcja ma miejsce a pracownicy sobie zapłacą i poszukają !
~rb 2-01-2014 18:42
żyjemy w kraju złodziei brak słów brak chęci życia i robienie czegoś dla ojczyzny oni wyduszają z nas ostatni grosz a ci na górze z tego się śmieją. Po prostu to czasy feudalizmu.
~znawca 2-01-2014 19:10
Jak to mawiał pewien mądry niemiec: "Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą." Ciekawi mnie kiedy i czy w ogóle Naród zbuntuje się w końcu przeciwko kolejnym daninom i różnym podatkom płaconym na rzecz rządzących czy też będzie dalej pokornie znosił to wszystko. Tu nie chodzi nawet o te 2 zł ale o sam fakt kolejnego podatku. Poczytajcie sobie co piszą o 2014 roku. Kolejne podatki, podwyżki już istniejących podatków itd. itd. a pensje stoją w miejscu. Nie wiem jak będzie działał ten, pożal się boże, system, ale jeśli tak jak "na mieście" to płacić się będzie za godzinę a nie za cały dzień. Więc co jeśli ktoś przyjeżdża w odwiedziny kilka razy dziennie ? A nawet jeśli to 2 zł dziennie to miesięcznie zbiera się już pokaźna kwota w wysokości 60 zł. Kogo na to stać w dzisiejszych czasach?
~znawca 2-01-2014 19:14
Ogólnie polska to kraj umierający, stopniowo i powoli, za sprawą właśnie takich drobnych kroków jak ten. Uważam że opłaty na terenie szpitala, za którego utrzymanie płacimy MY, to skandal i złodziejstwo w biały dzień.
~Woj 2-01-2014 19:46
A co to za problem wyposażyć wszystkie karetki w piloty do otwierania szlabanów i mogą normalnie wyjeżdzać a nie jakimiś objazdami wytarczy jedno kliknięcie w pilota - ale to wymaga paru złotych więcej od dyrekcji szpitala
~Stow.SAWPJG 2-01-2014 20:06
A KOMU przeszkadzało pogotowie w starym miejscu czyli przy Alei Wojska Polskiego 21. Wszędzie było karetkom blisko. Przy okazji można było być obsłużonym -opatrzonym przez pielęgniarki . No i komu to przeszkadzało ??? No KOMU !!!
~ja 2-01-2014 20:07
Na autostradach budują pasy bezpieczeństwa dla karetek, cały świat ułatwia przejazd służbom ratunkowym, ale szpital w takiej dziurze jak Jelenia Góra nie musi.... tu życie ludzkie się nie liczy - tylko kasa za parking...
~ 2-01-2014 20:10
ni beda sie przygladac sytuacji a ludzie umierac
~cieplik to j 2-01-2014 20:32
A nie lepiej postawić zasieki?
~ratownik 2-01-2014 20:45
nikt z pracownikami, ktorzy jeżdżą karetkami nie konsultował nowego wyjazdu, wszystko odbyło się na wyższych szczeblach bez porozumienia z nami. Kilka razy próbowaliśmy drogi NA OKOŁO, nikt z nas nie jest zadowolony z tego rozwiązania. Nie jest to "kilka sekund". Testowane może było osobówką, a nie 3,5 tonową karetką.
~kosmita 1 2-01-2014 20:48
Pytam się, czy był uzgodnienia i pozwolenia na ustawienie slabanów dojazdowych do szpitala w Urzędzie Miasta. połozone kable ii posadowione szlabany nie sa na terenie Szpitala-sprawdziłem w geodezji.
~jowisz12 2-01-2014 21:07
Pobieranie opłat za parking z ponsji grudniowej/13r przez szpital od pracowników jest nie zgodne z prawem handlowym i cywilnym, gdyż usługa nie została wykonana na dzteń 01.12.2014r-jest to ptzestępstwo, które realizował kierowniczek ryzyka parkingowego.
~bomberos 2-01-2014 21:21
jak komuś 2 zeta brakuje , zawsze można zostawić po blokami, zapraszam do wrocka na borowską , 10-15 zeta za dzień, albo na chałubińskiego - parkomaty 2zeta /godzinka
~KTOŚ KŁAMIE 2-01-2014 21:42
Proponuje zwrócić uwagę na to jak panowie Kędzior i Kłos są dobrze poinformowani i ktoś tu chyba kłamie ale kto. Pan Kędzior "Według nowych zasad karetki jeżdżą od 1 grudnia i nikt dotąd nie zgłaszał zastrzeżeń – dodaje M. Kędzior." a Pan Kłos " 24 grudnia kiedy rozpoczynałem urlop, karetki jeździły jeszcze na starych zasadach, więc trudno jest mi powiedzieć, jak faktycznie funkcjonuje nowe rozwiązanie ruchu." Według mnie to jest spora różnica jeśli chodzi o wersje albo panowie nie mają pojęcia o czym mówią albo mają temat w d..pie i ich nie interesuje dobro pacjenta bo na pewno mają poważniejsze tematy na głowie.
~HA HA HA HA 2-01-2014 22:14
WJAZD I WYJAZD DLA KARETEK JEST Z DRUGIEJ STRONY POZDRAWIAM EKSPERTÓW OD WSZYSTKIEGO
~bla bla bla 2-01-2014 23:07
W niedzielę widziałem karetkę który wyjeżdżała normalnie czyli od Elsnera. A co do bramek to śmiech na sali. Płacimy grube pieniądze co miesiąc do NFZ i jeszcze za parking mamy płacić ? Komu i czemu to ma służyć ? A co z dojazdem do pogotowia ? Tam też są bramki ? Jak ktoś się uprze to może je ominą chodnikiem ;)
~Gość 3-01-2014 0:35
"Mariusz Kędzior, kierownik ds. ryzyka i infrastruktury parkingowej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej " No tak , kolejne stanowisko w zadłużonym po uszy szpitalu..... Gratuluję panie dyrektorze M ....
~ 3-01-2014 0:41
Szpital dotowany przez p. Zawiłe umarza systematycznie jego milionowe długi, a pan Wożniak tworzy stanowisko kierownik infrastruktury parkingowej, śmiechu warte śmierdzi nepotyzmem z daleka!!! Inne instytucje stworzą takie etaty Urząd Miasta, Policja, Urząd Skarbowy będą nowe stanowiska dla wiernych z PO !!!!
~ja 3-01-2014 0:44
patologia
~ja 3-01-2014 0:47
tak karetki tez beda placic za parking co wjazd 2zl hahahahahhahahah glupota poprostu to jest polska i niema co sie dziwic
~gość2014 3-01-2014 0:55
Z informacji jakie posiadam wynika, że opłaty za parkowanie na szpitalnym parkingu będą wynosiły odpowiednio: do 15 min - bez opłat, pierwsza godzina - 1,50 zł, i każda następna 2 złote. Stanowisko kierownika musi przecież na siebie zarobić prawda?
~..... 3-01-2014 1:06
SMIECH NA SALI NIE MAJĄ JUŻ NA CO PIENIĘDZY WYDAWAC? W SZPITALU " SYF" A IM SIĘ WYMARZYŁO SZLABAN ROBIĆ? NA CO TO KOMU ?. PORAZKA
~mO 3-01-2014 9:51
A o lekarzach jeszcze nic nie było?????? Że za dużo zarabiają.... no dalej jazda
~pacjent 3-01-2014 16:53
wszyscy piszą że dwa złote za cały dzień trzeba płacić i że to nie dużo. Owszem, dwa złocisze na cały dzionek to nie dużo, na spokojnie można załatwić wszystkie sprawy, poczekać w mozolnej kolejce, gdzie stoją przed tobą cztery babcie z czego jedna chora a trzem się tylko wydaje. Ale ciekawe co się stanie gdy zniknie pan z Simetu który te dwa złote pobiera i wejdą opłaty ustalone przez szpital, czyli pierwsze 15 min. (np. na podwiezienie kogoś) za darmo, pierwsza godzina 1,50zł a każda następna rozpoczęta 2zł i to wszystko płatne w automacie z którym nie da się dyskutować, że się tylko minutę spóźniłeś. Zaczną się przepychanki i teksty typu "niech mnie pani przepuści bo mi 10 minut parkingu zostało", albo nie daj boże kolejka do automatu, gdzie tobie za minutę naliczą kolejną godzinę.
~DJ 4-01-2014 15:23
tak czy inaczej... czy szlaban... czy rogatka... i tak będą parkować pod blokiem na przeciwko.
~strachsiębać 4-01-2014 20:41
W artykule o śmiertelnym wypadku za Maciejową w kier. na Wrocław napisano ,że brakuje karetek .W artykule jest napisane ,że 2 karetki ,które brały udział w akcji musiały 2 x obracać - bo brak jest sprzętu. Chyba powinien Owsiak dofinansować skoro w Jel.Górze jest brak AMBULANSÓW. A jak kiedyś autobus będzie miał ... STRACH się bać !!
~ZARABIAMY 5-01-2014 8:31
PRZECIEZ BRAMKI BEDA PRZYNOSIC ZYSKI WIEC INWESTUJEMY ZEBY POZNIEJ JAKIES PIENIAZKI Z TEGO BYLY, NIKT O TYM NIE WSPOMNIAL ?
~Pi 9-01-2014 20:29
Miernoty zarządzają szpitalem. Nie potrafią zarobić na swojej podstawowej działalności - bo się na tym nie znają to chcą świadczyć dodatkowe "usługi" parkingowe. Zatrudnijcie jeszcze więcej kierowników i podnieście zarobki zarządu to nawet 100zł/godzinę parkowania wam nie pomoże.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group