Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7474
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czystki w jeleniogórskiej PO ciąg dalszy?

Wtorek, 5 maja 2015, 17:32
Aktualizacja: Czwartek, 7 maja 2015, 0:03
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czystki w jeleniogórskiej PO ciąg dalszy?
Fot. Archiwum
Jak informuje Hubert Papaj, przewodniczący Zarządu Powiatu Jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej, 5 maja br. krajowy sąd koleżeński utrzymał w mocy decyzję Zarządu Krajowego PO o wykluczeniu z Platformy Obywatelskiej: Jerzego i Wojciecha Łużniaków, Michała Kasztelana, Janusza Wojtasa i Michała Guza. Wykluczeni zapowiadają odwołanie od tej decyzji.

Jak już pisaliśmy na początku marca br. w artykule „Czystka w PO za nielojalność?” wniosek o usunięcie z partii pięciu członków złożył podczas wyborów samorządowych Hubert Papaj, w imieniu struktur partii.
- Pięciu członków PO złamało uchwałę zarządu krajowego i wystartowało w wyborach z konkurencyjnych komitetów wobec PO – wyjaśniał wówczas H. Papaj. (Chodzi o komitet obywatelski Marcina Zawiły, który z PO usunięty nie został - przyp. red.).

Jerzy Łużniak zapowiada, że cała piątka polityków złoży odwołanie od tej decyzji.

– Platforma Obywatelska jest zbyt cenna, by zostawić ją takim ludziom jak Jacek Protasiewicz, który kłamie i oszukuje wyrzucając z PO swoich członków, a w tak trudnej kampanii popiera członków Prawa i Sprawiedliwości – mówi Jerzy Łużniak. – Jestem zszokowany jego zachowaniem i tym co się w tej sprawie dzieje. Podczas wyborów samorządowych Jacek Protasiewicz wydał oficjalną zgodę na start Marcina Zawiły w wyborach, a dzisiaj w sądzie twierdził, że to była jego chwilowa słabość, którą M. Zawiła wykorzystał. Odwołamy się od tej decyzji, bo jeszcze raz powtórzę:- Platforma jest zbyt cenna, by rządzili w niej tacy ludzie jak J. Protasiewicz czy H. Papaj – dodaje wiceprezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group