Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9660
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Czyścili kurort z wielkich śmieci

Czwartek, 10 czerwca 2010, 8:50
Aktualizacja: 8:51
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Czyścili kurort z wielkich śmieci
Fot. Karolina
W Szklarskiej Porębie odbyła się akcja wywozu odpadów wielkogabarytowych. Wzdłuż ulic wystawiono stare meble, pozostałości po remontach oraz zużyty sprzęt. Za wywóz śmieci zapłaci miasto.

– Zabieramy wszystko, oprócz opon – usłyszeliśmy od pracowników firmy „EKO-BART” ze Świeradowa Zdroju, która wygrała tegoroczny przetarg na zebranie i wywóz odpadów w Szklarskiej Porębie. Wrzucony do specjalnego pojazdu stary fotel czy muszla klozetowa zgniatane są w ciągu kilku sekund. Zadaniem mieszkańców było tylko wystawienie swoich odpadów przed domy, jak najbliżej drogi. Wykaz ulic, przez które przejeżdżały śmieciarki umieszczono na stronie internetowej miasta. Można było też zgłosić własną lokalizację, jeśli nie było jej w spisie.

W Szklarskiej Porębie utworzono też Gminny Punkt Zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, pochodzącego z gospodarstw domowych. Powstanie takiego miejsca nakazywała odpowiednia ustawa. Punkt znajduje się na terenie bazy Działu Komunalnego MZGL przy ul. Turystycznej. Przez cały czas można tam bezpłatnie oddawać zużyte telewizory, lodówki, żelazka i inne sprzęty. Wszystko po to, aby w gminie utrzymać czystość i porządek. Akcja wywożenia odpadów wielkogabarytowych również jest „bezpłatna” dla mieszkańców. Za wszystko zapłaci miasto, czyli m.in. z naszych podatków.

Wywóz większych śmieci organizowany jest w Szklarskiej Porębie już od kilku lat, zazwyczaj dwa razy do roku. Podczas kwietniowych spotkań z przedstawicielami władzy, mieszkańcy sami poprosili o zorganizowanie ponownego wywozu odpadów, ponieważ od ostatniej akcji upłynął już prawie rok.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1179
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group