Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 7446
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy z mostem na Cervi zdążą w terminie?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 5 października 2017, 7:12
Aktualizacja: Piątek, 6 października 2017, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Od naszych Czytelników otrzymujemy sporo zastrzeżeń co do tempa prac prowadzonych przy odbudowie mostu na ulicy Cervi. Sprawdziliśmy jaki jest postęp wykonywanych robót oraz czy występują opóźnienia.

Jak zapewnia Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, wykonawca musi zdążyć w wyznaczonym terminie. Aktualnie jest około tygodniowy poślizg, jednak jest to do nadrobienia. Zgodnie z umową, zakończenie robót ma nastąpić do 30 listopada 2017 roku, a do 7 grudnia planowany jest odbiór. Koszt odbudowy mostu to 3,075 mln zł, z czego niemal 1,252 mln zł to subwencja z budżetu państwa. Aby wsparcie ze środków centralnych nie przepadło, inwestycja musi być rozliczona w tym roku.

Wykonawcą robót jest Zakład Inżynierii Lądowo-Wodnej Jaz z Kunic. W związku z prowadzonymi pracami wyznaczono objazdy, a także zmieniono rozkład jazdy dla autobusów, które przed remontem jeździły przez most w okolicy Parku Norweskiego. Dojazd do Term Cieplickich, Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych czy Hotelu Cieplice możliwy jest przez ulicę Sobieszowską. Rozkład jazdy autobusów dostępny jest na przystankach oraz na stronie www.mzk.jgora.pl. Przypomnijmy - w styczniu 2015 r. na moście wprowadzony został ruch wahadłowy i ograniczenie tonażu do 3,5 tony (nie dotyczyło to autobusów MZK) i dopiero w budżecie miasta na rok 2017 udało się zarezerwować środku na jego remont.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group