Piątek, 26 czerwca
30°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy
reklamy

Czy wszyscy chcieli wygrać ze Śląskiem? [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 2 min czytania

Tytułowe pytanie może zadać sobie wielu kibiców, którzy obserwowali wczorajszy (24.03) pojedynek rundy play–off II ligi koszykarzy. Sudety Jelenia Góra, aby przedłużyć swoje szanse na awans do kolejnej fazy, musiały pokonać rezerwy Śląska Wrocław – emocji i ambicji nie brakowało, ale czy dotyczyło to wszystkich zawodni

Od początku licznie zgromadzona publiczność w hali przy ul. Sudeckiej oglądała bardzo ciekawy pojedynek. Jeleniogórzanie szybko uzyskali prowadzenie 5:0, ale chwilę później było już 5:8. W kolejnych minutach mecz się wyrównał i po pierwszej kwarcie minimalną przewagę mieli gospodarze (23:20). Druga odsłona toczyła się pod dyktando Sudetów, jednak kilkukrotnie goście wyrównywali stan pojedynku. Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 44:42.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie, ale w 24. minucie przyjezdni po dłuższej przerwie objęli prowadzenie (52:55). Ku zadowoleniu miejscowej publiczności ekipa Taraszkiewicza zanotowała serię 10:0 i na niespełna dwie minuty przed syreną oznajmiającą koniec trzeciej kwarty, prowadziły 62:55. Chwilę później Sudety zanotowały najwyższą przewagę 67:59 i w koszykarskich sercach kibiców rozpalała się nadzieja na przedłużenie szans na awans. To co wydarzyło się w decydujących fragmentach meczu, zaskoczyło wielu, bowiem do 37. minuty meczu Śląsk zdobył 19 punktów z rzędu i było już 67:78. Zdumienie mógł wywoływać fakt, że na boisku nie ma w decydujących momentach Rafała Niesobskiego i Pawła Minciela, pojawił się za to 15-letni Oskar Walaszek. Ambitna postawa Kozaka, Raczka, Wilusza i młodszych kolegów sprawiła, że na 40 sekund przed końcem było już tylko 78:81. Końcówka należała już do gości i mecz zakończył się wynikiem 78:84. Tym samym Sudety przegrały rywalizację 0:2 i zakończyły sezon. Warta odnotowania jest też postawa Bartosza Jyża, który rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie - efektownie kończył akcje, walczył na całej długości i szerokości parkietu o każdą piłkę.

Paweł Minciel rozgrzewał się przed meczem, ale na boisku nie pojawił się, a Rafał Niesobski - czołowy snajper Sudetów, na parkiecie spędził 22 minuty i w tym czasie oddał tylko cztery (niecelne) rzuty z gry oraz podjął jedną (nieudaną) próbę rzutu za 3 pkt. Po meczu zapytaliśmy trenera Taraszkiewicza o ich dyspozycję, ale szkoleniowiec nie rozwiał wątpliwości co do sportowej postawy czołowych zawodników. - Ten zespół potrafi grać - pokazał to w wielu spotkaniach. To kwestia podjęcia walki i widać było, kto podjął dzisiaj walkę, a kto poddał się przed meczem - powiedział Ireneusz Taraszkiewicz.

KS Sudety Jelenia Góra - WKS Śląsk II Wrocław 78:84 (23:20, 21:22, 23:19, 11:23)
Sudety:
Kozak 19, Jyż 18, Wilusz 18, Raczek 14, Taraszkiewicz 5, Wojciul 4, Kanecki, Walaszek, R. Niesobski. Nie zagrali: Kleinowski i Minciel.
Śląsk: Malesa 20, Bożenko 18, Zagórski 18, Kozłowski 15, Sasik 5, Czempiel 4, Żmijak 2, Tomczak 2.

Widzów: 300.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Pokojowa na sezon Jelenia Góra Poszukujemy pokojowej do Pałacu Paulinum w Jeleniej Górze. 📅 Praca do 30 września 📄 Umowa zlecenie 🕒 Elastyczny grafik Zainteresowane osoby p…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka