Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 7036
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Czy Piechowice wygrają tę rozprawę?

Środa, 10 stycznia 2018, 10:28
Autor: WAC
Piechowice: Czy Piechowice wygrają tę rozprawę?
Fot. WAC
Naczelny Sąd Administracyjny w ciągu najbliższych dwóch tygodni rozpatrzy dwie skargi kasacyjne samorządu Piechowic na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, uznającą go za właściciela dwóch wiaduktów nad linią kolejową Jelenia Góra – Szklarska Poręba.

Wiadukty kolejowe w Piechowicach są w bardzo złym technicznym. W 2013 roku spowodowało to nawet czasowe wstrzymanie kursowania pociągów z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby. Wprawdzie kolej dokonała wtedy tymczasowego zabezpieczenia budowli i obecnie ich stan nie zagra bezpieczeństwu kursujących pod nimi pociągów, lecz burmistrz Piechowic musi corocznie występować o czasowe dopuszczenie do użytkowania budowli.

Nadal też obowiązuje decyzja Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który uznając że to miasto, a nie kolej czy też powiat jest właścicielem obiektów - obowiązkiem ich rozebrania lub wyremontowania obarczył magistrat w Piechowicach. Decyzję tę samorząd zaskarżył do NSA.

- Chcemy, aby sąd administracyjny ponownie wypowiedział się w kwestii, kto jest faktycznym właścicielem wiaduktów – mówi burmistrz Piechowic Witold Rudolf. - Niezależnie od rozstrzygnięcia całej sprawy uważamy, że nie tylko my powinniśmy być odpowiedzialni za ich stan choćby dlatego, że pod jednym z nich są podwieszone rury wodociągowe, a pod drugim trakcja linii kolejowej – podkreśla burmistrz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group