Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 13950
Zalogowanych: 79
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Czy Kowary faktycznie toną w śmieciach?

Poniedziałek, 3 marca 2025, 17:34
Autor: RaZ
Kowary: Czy Kowary faktycznie toną w śmieciach?
UM Kowary
Na ulicach Kowar śmieci - niestety - nie brakuje. Wręcz przeciwnie - jest ich wyjątkowo dużo. W internecie zawrzało.

Trwa intensywne sprzątanie ulic w Kowarach po zimie. Ilość odpadków porzuconych przez mieszkańców "gdzie popadnie" idzie co najmniej w tony... W internetowej sieci wywiązała się poważna dyskusja na ten temat:

- Ekipa sprząta i sprząta... ekipa sprząta i sprząta, a ludzie śmiecą i śmiecą i tak bez końca. Makabra! To jest jakiś Trzeci Świat! Obrazki jak z Bangladeszu lub Ameryki Południowej. Bez funkcjonującej straży miejskiej nie da się utrzymać czystości w mieście! Te "czyściochy" (niektórzy mieszkańcy Kowar - przyp.red.) wyrzucają śmieci gdzie popadnie, a nawet do rzeki, bo czują się bezkarni, a do tego pozbawieni jakiegokolwiek szacunku dla miejsca, w którym mieszkają!

Zainstalowane wiaty przystankowe stały się atrakcyjnym miejscem dla wszelkiej maści pijaczków i rozwydrzonych młokosów!

Siedziska poplamione, nawierzchnia z kostki betonowej "zapluta", "zarzygana" "pet na pecie", drewienka zapałek, potłuczone szkło, opakowania po słodyczach i chrupkach itd. Jaki obraz miasta zabierają ze sobą przyjezdni!? - grzmiał jeden z internautów.

- Na pewno problemem jest to, że wszędzie leżą śmieci, ale ludzie zawsze śmiecili, śmiecą i będą śmiecić i niczego nie zmieni w tym straż miejska (na którą trzeba wydać pieniądze), bo śmieci i tak będą zalegały. Największy problemem jest wtedy, kiedy nikt nie sprząta.

Wiara w to, że po paru mandatach ludzie przestaną śmiecić, jest naiwna. Nie przestaną. Nawet jeżeli 90 procent kowarzan nie będzie śmiecić, to te pozostałe 10 procent i tak zaśmieci całe miasto. To oczywiście nie znaczy, że trzeba im na to pozwalać. Trzeba ścigać syfiarzy i wandali, ale równolegle trzeba zacząć sprzątać miasto systemowo (…) - polemizował inny.

- Dopóki sami mieszkańcy będą śmiecić, to tak to będzie wyglądać... - nie bez racji zauważyła kolejna z internautek.

- Masakra, żeby tak zaśmiecać własne miasto - nie kryła oburzenia kolejna.

Twoja reakcja na artykuł?

3
5%
Cieszy
9
15%
Hahaha
2
3%
Nudzi
3
5%
Smuci
14
23%
Złości
31
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
481
Tak - świetny pomysł
60%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
28%
Nie mam zdania
12%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Dlaczego „tanie auto” często wychodzi drożej? Pułapki branży moto
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Pieniądze
Nagroda dla firmy Kada
 
Turystyka
Pamięć o radnym została na szlaku do Perły Zachodu
 
Aktualności
Wenecja u stóp Karkonoszy
 
Aktualności
Spotkanie władz powiatu i gmin w sprawie komunikacji
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group