Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5383
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Czterysta tysięcy dla zwierząt

Poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 10:11
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Czterysta tysięcy dla zwierząt
Fot. Arkadiusz Piekarz
Będzie rozbudowa schroniska dla bezdomnych psów i kotów.

Placówka przy ulicy Spółdzielczej zostanie jeszcze w tym roku powiększona o kolejne boksy przeznaczone dla małych zwierząt. Koszt rozbudowy to wstępnie około 400 tysięcy złotych. Pieniądze nie będą pochodziły tylko z Jeleniej Góry, lecz także z sąsiednich gmin zainteresowanych partycypacją w kosztach utrzymania obiektu.

Jak zapowiada Michał Kasztelan, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, gospodarza schroniska, po jego rozbudowie i remoncie przy ulicy Spółdzielczej znajdzie się miejsce dla około 150 zwierząt.
Kiedy na początku lat 90-tych minionego wieku placówka powstawała, zaplanowano tam jedynie 60 miejsc.
Dziś obiekt jest przepełniony: przebywa tam ponad 100 psów i kotów stłoczonych w nieremontowanych od kilku lat boksach. Nierzadkie są przypadki, kiedy psy się zagryzają z powodu tłoku.
Do placówki trafiają też chore łabędzie, przynoszone przez ludzi lisy oraz inne zwierzęta.

Pracownicy dowożą tam bezpańskie zwierzęta nie tylko z Jeleniej Góry, lecz także z okolicznych gmin powiatu, a nawet z miejsc poza administracyjnym działaniem stolicy Karkonoszy. Teraz zainteresowane usługami samorządy będą musiały wykupić specjalny abonament. Już są wstępne deklaracje niektórych gmin, choćby Szklarskiej Poręby.

400 tysięcy złotych wydaje się kwotą dość sporą, zwłaszcza w zestawieniu z innymi pozycjami w budżecie Jeleniej Góry na 2007 rok. Dla przykładu, na wstępne przygotowanie fazy projektowej basenów termalnych przeznaczono 300 tysięcy złotych, tyle samo na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Zakład Gospodarki Lokalowej „Północ” dostanie 900 tysięcy złotych dotacji na dopłatę do remontów zrujnowanych mieszkań i kamienic w części Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group