Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 7651
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Cztery medale jeleniogórskich badmintonistów podczas MŚ

Wtorek, 25 listopada 2014, 21:16
Aktualizacja: 21:21
Autor: MDvR
Wrocław: Cztery medale jeleniogórskich badmintonistów podczas MŚ
Fot. użyczone
W dniach 20–23 listopada we Wrocławiu odbyły się Deblowe i Drużynowe Mistrzostwa Świata w racketlonie. Polskę reprezentowało 26 par w tym dwóch zawodników jeleniogórskiego KS Chojnik Jelenia Góra. W kategorii junior U13 – Łukasz Cimosz w parze z Karoliną Szubert (Wrocław) oraz junior U21 Michał Szymczak z Krisem Irek Krawcewicz (Austria) w grze podwójnej i Klaudyną Zarówną (Głubczyce) w grze mieszanej. Dodatkowo Michał wystąpił również w drużynie U21.

Mistrzostwa świata okazały się bardzo udane dla naszych zawodników, którzy wywalczyli w sumie 4 medale. Wicemistrzem świata w grze podwójnej (mieszanej) kategorii junior U13 został Łukasz Cimosz natomiast Michał Szymczak wywalczył 3 krążki - złoto i tytuł mistrza świata w grze mieszanej z Klaudyną, brąz w grze podwójnej z reprezentantem Austrii oraz srebro z drużyną U21.

- Takiego sukcesu mało kto się mógł spodziewać. Wiadomo było, że najmocniejszym atutem naszych zawodników będą gry w badmintona, ale należało się również wykazać dobrą grą w pozostałych trzech dyscyplinach rakietowych składających się na mecz racketlona, tj. gry w tenisa stołowego - który rozpoczyna mecz, squasha i na koniec tenis ziemny. Mistrzostwa świata początkowo miały odbyć się w Poznaniu, ale z przyczyn technicznych musiały zostać przeniesione do stolicy Dolnego Śląska. Gratulujemy naszym zawodnikom medali mistrzostw świata - wyznał Adam Cimosz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group