Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6281
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czerwony Jelonek zostaje pod Ratuszem

Środa, 25 października 2017, 7:41
Aktualizacja: Czwartek, 26 października 2017, 7:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czerwony Jelonek zostaje pod Ratuszem
Fot. Przemek Kaczałko
Mieszkańcy Jeleniej Góry zdecydowali w internetowym głosowaniu, że chcą, aby cieszący się dużą popularnością wśród turystów Jelonek, pozostał na klombie pod miejskim Ratuszem. W związku z tym miejscowy artysta z MPGK będzie miał do wykonania jeszcze jedno dzieło, które uzupełni herb miasta przy Konstytucji 3 Maja.

Przypomnijmy. Herb wykonał Piotr Hamowski – kierownik działu zieleni miejskiej w MPGK, który na swoim koncie ma już m.in. smoka w parku przy ul. Głowackiego oraz rzeźbę szachowego konia przy Wojska Polskiego (obecnie przy skrzyżowaniu z ulicą Wolności).

Umiejscowienie herbu w tym właśnie miejscu było poprzedzone ankietą i to mieszkańcy zdecydowali, że będzie doskonałą ozdobą przy wlocie na Zabobrze. Ze względu na niski przyrost roślinności przy Konstytucji 3 Maja zdecydowano, że zostanie wypełniony tworzywem sztucznym, aby był lepiej widoczny. Przed powrotem na swoje miejsce, Jelonek zaprezentował się w centrum miasta i tak się spodobał mieszkańcom i turystom, że postanowiono po raz kolejny zapytać o głos mieszkańców, czy pozostawić go pod Ratuszem.

W głosowaniu internetowym na stronie Miasta Jeleniej Góry 64,1 proc. ankietowanych zdecydowało, że ma pozostać na Placu Ratuszowym, a 35,9 proc. chciało, aby wrócił na swoje miejsce. Jak zapewniają władze miasta, artysta otrzyma zlecenie na kolejnego Jelonka, aby herb przy wjeździe na Zabobrze nie pozostał pusty w środku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group