Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 8626
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Czas świąt pod „lupą” policji

Wtorek, 7 kwietnia 2015, 13:44
Aktualizacja: 13:48
Autor: 112
Powiat: Czas świąt pod „lupą” policji
Fot. Archiwum
Od 2 do 6 kwietnia br. jeleniogórscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom regionu oraz turystom. W tych dniach doszło w powiecie do 16. zdarzeń, w tym jednego wypadku, policjanci nałożyli 211 mandatów i zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierujących.

W okresie świątecznym doszło w regionie do 15. kolizji drogowych, których najczęstszą przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości i najechanie na tył innego pojazdu oraz niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Funkcjonariusze zatrzymali i wyeliminowali z ruchu drogowego dziewięciu nietrzeźwych kierujących. W trakcie badania okazało się, że trzech z nich miało ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a jeden 3 promile.

Policjanci nałożyli 211 mandatów za różne wykroczenia drogowe, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Ponadto zatrzymali sześć osób poszukiwanych celem doprowadzenia ich do aresztu śledczego.

W okresie świąt policjanci wielokrotnie interweniowali w domach, jak i na ulicach w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. W tym okresie obsłużyli 866 interwencji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group