Środa, 21 kwietnia
Imieniny: Bartosza, Feliksa
Czytających: 6218
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czas na półfinały JLB

Piątek, 13 kwietnia 2012, 2:19
Aktualizacja: 1:55
Autor: red.
Jelenia Góra: Czas na półfinały JLB
Fot. Tomasz Raczyński
W najbliższy poniedziałek sympatyków halowej piłki nożnej a przede wszystkim uczestników Jeleniogórskiej Ligi Biznesu czekają emocje związane z półfinałami tegorocznego turnieju. Przed nami mecze, które zdecydują o awansie do wielkiego finału oraz o tym kto zagra w tzw. finale pocieszenia. Na razie kandydatów do tytułu jest czterech i żadnemu nie można odmówić szans na końcowy sukces, ale miejsca w finale są tylko dwa, a kto je zajmie dowiemy się w poniedziałkowy wieczór.

W pierwszej parze półfinałowej zmierzą się zespoły FC Temida-Lambert oraz Dolfamex. Obie drużyny to historia Jeleniogórskiej Ligi Biznesu. Uczestniczą w tych rozgrywkach od samego początku i prawie zawsze stanowią o wysokim poziomie turnieju. Patrząc wstecz bardziej wyrównany poziom reprezentowała zawsze drużyna Dolfamexu, jednak w końcówkach turniejów, gdy o wygranej często decyduje dyspozycja dnia i trochę szczęścia...to szczęście uśmiechało się częściej do ich rywali. Dlatego jest to drużyna niespełniona, ale mająca jak zwykle duży potencjał. Czy będzie on wystarczający do pokonania rywala w półfinale?

FC Temida-Lambert to również drużyna z ambicjami na finał, ale też mająca za sobą bolesne „wpadki” w poprzednich edycjach JLB. Wydaje się, że tegoroczny skład, w którym widać wielu rutyniarzy Ligi Biznesu jest na tyle doświadczony, iż tym razem o „wpadce” nie może być mowy. W fazie grupowej obie drużyny zajęły miejsca w środku swoich grup ale w kolejnych rundach nie miały wielkich problemów z awansem. Liczymy więc na to, że ich mecz w półfinale dostarczy nam wielu sportowych emocji, a drużyna, która awansuje do finału na pewno będzie znacząco liczyła się w walce o tytuł mistrzowski.

W drugiej parze półfinałowej zobaczymy pojedynek zespołów KEMPF Kowary oraz JF Plast-CM. Dla wielu osób, którzy nie śledzą zbyt dokładnie tegorocznej JLB zestaw tej pary może wydawać się dość zaskakujący. Jednakże od pewnego czasu coraz więcej kibiców jako tegorocznego „czarnego konia” wskazuje ekipę z Kowar. Zespół ten w fazie grupowej odniósł co prawda okazałe zwycięstwa 12-3 z TV KarkonoszePlay i 12-1 z Wodnikiem ale 3 razy schodził też z boiska pokonany. O sile zespołu stanowi przede wszystkim niezawodny Sebastian Szujewski, zdobywca 19 bramek w turnieju. Czy w poniedziałek będzie on miał wystarczające wsparcie kolegów aby pokonać rywali i wprowadzić swój zespół do finału?

JF Plast-CM to zespół, który w ostatniej chwili dołączył do tegorocznego turnieju. W fazie grupowej był „czerwoną latarnią” w grupie A z dorobkiem zaledwie 2 pkt. na koncie. Od tego momentu ekipa ze Staniszowa zaczęła grać jednak naprawdę skutecznie. Najpierw w derbowym pojedynku sensacyjnie wyeliminowała mistrza JLB 2011, drużynę Mar-Matu (5-4), a w ćwierćfinale sprawiła kolejną niespodziankę ogrywając mocny zespół WEPA Maracana Piechowice (3-2). Czy jednak wystarczy im umiejętności i szczęścia na kolejną wygraną? Czy niesamowity beniaminek zdoła awansować do finału? Ponieważ „czarny koń turnieju” może być tylko jeden, w tym przypadku nieco więcej szans dajemy jednak ekipie z Kowar.

Tak więc, niezwykle emocjonująco zapowiada się piłkarski poniedziałkowy wieczór w hali sportowej przy ul. Złotniczej. Wszystkich uczestników tegorocznej JLB, kibiców i sympatyków piłki zapraszamy do kibicowania.

Plan minutowy 1/2 finału JLB 16 kwietnia 2012:
19.00 FC Temida-Lambert – Dolfamex
19.40 KEMPF Kowary – JF Plast-CM

Zapraszamy do udziału w konkursach dotyczących JLB 2012. Szczegóły na stronie internetowej www.jeleniogorskaligabiznesu.pl oraz na fanpage’u pod adresem www.facebook.com/jeleniogorskaligabiznesu

(Organizator)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group