Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 4012
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czarny kryminał w Jeleniej Górze

Piątek, 26 marca 2010, 8:50
Aktualizacja: Sobota, 28 maja 2011, 12:18
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Czarny kryminał w Jeleniej Górze
Fot. TEJO
Akcję swojej pierwszej powieści kryminalnej zlokalizował częściowo w Karkonoszach, które uwielbia, oraz stolicy Kotliny Jeleniogórskiej. Mieszka w Nowej Soli i – mimo młodego jak na pisarza – wieku jest bardzo obiecującym i poczytnym autorem mrocznych i sensacyjnych opowieści.

Mowa o Krzysztofie Koziołku, z zawodu dziennikarzu Tygodnika "Krąg", z pasji – pisarzu i autorze póki co dwóch wydanych powieści kryminalnych. Akcję swojego debiutu poprowadził częściowo przez nasz region. To tu ucieka jej bohater ścigany przez policję i rosyjską mafię…

Wczoraj pisarz spotkał się z czytelnikami w Książnicy Karkonoskiej. Opowiadał o swoich karkonoskich inspiracjach oraz warsztacie twórczym. Podkreślił, że pisanie póki co traktuje jako rozrywkę, na którą musi wygospodarować czas, co w dziennikarskim fachu nie jest wcale łatwe. Po sukcesie „Drogi bez powrotu”, która jest bardziej powieścią sensacyjną niż typowym kryminałem z zagadką, której rozwiązanie poznajemy na końcu, Krzysztof Koziołek wydał ostatnio kolejną powieść „Świętą tajemnicę”.

- To tzw. kryminał szwedzki, który oprócz wątku sensacyjnego związanego z zachowaniem przez duchownego tajemnicy spowiedzi, porusza wiele kwestii moralnych i społecznych – mówił Krzysztof Koziołek. Dodał też, że na druk czekają dwie jego kolejne powieści: „Premier musi zginąć” i „Czwarta śmierć”. W jednej z nich jedną z bohaterek jest funkcjonariuszka policji jeleniogórskiej… Autor zapewnia, że choć w jego książkach jest wiele podobieństw do rzeczywistości, ich fabuła pozostaje owocem jego wyobraźni twórczej.

Krzysztof Koziołek to bardzo skromna i pozytywna postać w zestawieniu z nieskrywaną dumą innych pisarzy, autorów poczytnych kryminałów. Gość Książnicy Karkonoskiej podkreślił, że gdyby nie życzliwość wielu osób, najpewniej nie zaistniałby na rynku pisarskim, który obecnie jest bardzo trudno dostępny dla początkujących twórców.

Zachęcamy do lektury książek utalentowanego pisarsko Lubuszanina. Warto!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
387
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
16%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
 
Kultura
MuzyKuny w Kromnowie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group