Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 5827
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czarno–białe „bezsenne” cuda zenitem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 8 października 2008, 19:36
Aktualizacja: Czwartek, 9 października 2008, 8:19
Autor: TEJO
Fot. TEJO
„Bezsenność” to tytuł kolejnej wystawy otwartej w ramach cyklu foto.ruszenie. Dziś w mrocznych wnętrzach pubu Belfast swoje zdjęcia pokazała Anna Filipiak.Zostały zrobione również w pubie, tyle że wrocławskim, który nosi nazwę... „Bezsenność”.

– To swego rodzaju teatr w teatrze – mówiła o fotografiach Luiza Laskowska z Biura Wystaw Artystycznych, która otworzyła ekspozycję. – Mamy tu „świat z lat 30” pokazany w nowej przestrzeni charakterystycznej dla zdjęć wykonywanych w tamtym okresie – dodała. To zdjęcia z dość mrocznych wnętrz, których bohaterami są – dla odbiorcy – przypadkowi ludzie. Samo miejsce ekspozycji to podwójna gra przestrzenią. Oglądając fotografie nie sposób nie zauważyć klientów pubu siedzących i rozmawiających przy stolikach. Zdjęcie wiszące na ścianie może być przyczynkiem – na przykład – do zawarcia nowej znajomości.

Anna Filipiak jest kowarzanką, ale mieszka w Miłkowie. Ukończyła Międzynarodowe Forum Fotografii Kwadrat we Wrocławiu. Jest studentką Piotra Komorowskiego, pod którego kierunkiem wykonała pracę dyplomową. Wszystkie swoje zdjęcia zrobiła… popularnym zenitem, ciężką analogową lustrzanką produkcji radzieckiej.

– Chyba się zamienię na tego pani zenita – żartował Jan Foremny z Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, który w towarzystwie Jacka Szczerbaniewicza i innych przedstawicieli JTF przyszedł na wernisaż. – Te zdjęcia to dowód, jak niewiele znaczy sprzęt, a jak ważne są umiejętności fotografującego – dodał. Anna Filipiak przyznała skromnie, że cały czas pracuje lustrzanką, na której wychowało się całe pokolenie dzisiejszych 30. i 40-latków. – Nie dorobiłam się jeszcze aparatu cyfrowego – podkreśla.

Foto.ruszenie jest już za półmetkiem wydarzeń, których duszą i pomysłodawczynią jest Agnieszka Romanowska. Już teraz widać, że warto było organizować tę imprezę, która daje nowe przestrzenie młodym twórcom nie zawsze mogącym pokazywać fotografie w wielkich galeriach.

Jutro (czwartek) o godz. 18 w klubie Blues Cafe przy ul. Piłsudskiego (wejście obok Książnicy Karkonoskiej) swoje prace pokaże Tomasz Solarek. A w piątek, o godz. 18, w Książnicy Karkonoskiej o fotografii cyfrowej opowie Robert Wyłupek.
Patronem medialnym Foto.ruszenia jest Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Sabath 8-10-2008 21:05
jak ja kocham marzyć przez całe noce a nie je przesypiać noc jest od marzeń
~ktos 8-10-2008 22:19
za dużo osob tam paliło... zdjęcia super, robią wrażenia....życzę dalszych sukcesów:)
piipi 8-10-2008 22:56
*Piekne zdjecia !!.~Fotografia potrafi.."mowic",a takze "utulic" do snu ..do marzen,marzen pieknych.
~Chester 9-10-2008 0:18
Ponoć dobre zdjęcie można zrobić nawet wiadrem z dziurką;) Tu mamy tego przykład. Gratuluję Aniu:)
~fotoman 9-10-2008 14:55
Ciekawa wystawa w fajnym miejscu - polecam !!!
~:) 9-10-2008 15:57
Zenitem z dużej literki :)
lili 18-10-2008 15:03
az tutaj dociera zapach atmosfery tych fotkek... chyba obetre z kurzu mego Zenita i rusze do boju... jak widac nie potrzeba suuuper nowoczesnego sprzetu by nadal "mowic" przez fotografie... dzieki za doping:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group