Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6283
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LWÓWEK ŚLĄSKI: Czarna Wieża odzyskuje świetność

Niedziela, 13 grudnia 2009, 9:29
Aktualizacja: 9:33
Autor: KAM
LWÓWEK ŚLĄSKI: Czarna Wieża odzyskuje świetność
Fot. KAM
Przez kilka tygodni trwała konserwacja dachu Czarnej Wieży w Lwówku, która jest pozostałością po dawnym kościele ewangelickim. W zabytku od 1945 roku nikt nie przeprowadzał żadnych prac budowlanych.

Budowla, która pochodzi z połowy XIX wieku nie zachwyca stanem technicznym. Przez lata właścicielem zabytku był samorząd, który postanowił sprzedać inwestorowi z pomysłem na jej zagospodarowanie. Informowaliśmy, że wieżę kupiła Iwona Ławińska-Tars, która zamierza po remoncie udostępnić obiekt turystom.

– Pokrycie dachowe zostało odrestaurowane z łupka, który został wyczyszczony i przełożony, brakujące części zostały uzupełnione, dlatego dach przypomina w pełni dawny wygląd – mówi właścicielka. Na dalsze prace remontowe będzie trzeba jednak poczekać, ponieważ inwestor zlecił wykonanie dokumentacji projektowej, która musi być ściśle konsultowana z konserwatorem zabytków.

Jak już podaliśmy najprawdopodobniej obok budowli powstanie hostel dla turystów, który będzie tanim miejscem noclegowym. Inwestor nie chce jeszcze zdradzić szczegółowych planów, jeśli chodzi o przyszłość zabytku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1051
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group