Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 7605
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czad w dwóch wielorodzinnych budynkach

Środa, 28 listopada 2012, 10:36
Aktualizacja: Czwartek, 29 listopada 2012, 10:56
Autor: Angela
Dwa pozornie błahe zadymienia budynków wielorodzinnych przy ul. Wolności i Chełmońskiego w Jeleniej Górze mogły się wczoraj zakończyć tragicznie – badania wykonane przez strażaków wykazały, że w mieszkaniach był „cichy zabójca” – czad. Na szczęście lokatorzy w porę opuścili mieszkania i nikomu nic się nie stało. – Warto te zdarzenia potraktować jako przestrogę – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk z KM PSP w Jeleniej Górze.

Do zadymienia budynku przy ul. Chełmońskiego doszło po godz. 16.00. W mieszkaniu na parterze badanie wykazało spore stężenie czadu. Pięciu strażaków przybyłych na miejsce przewietrzyło pomieszczenia i zakazało korzystania z całego przewodu kominowego oraz z pieca centralnego ogrzewania, z którego powstało zadymienie.
Przy ul. Wolności dym w kilku mieszkaniach wielorodzinnego budynku pojawił się niemal dwie godziny wcześniej (14.15).

Źródłem zadymienia był piec kaflowy znajdujący się na trzecim piętrze. Dym dostał się do mieszkań na pierwszym i drugim piętrze, gdzie badania potwierdziły obecność czadu. Tu również przewietrzono mieszkania i zakazano używania pieca do czasu przeglądu kominiarskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group