Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6771
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ćwierć wieku KARR

Sobota, 8 września 2018, 8:42
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 września 2018, 12:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ćwierć wieku KARR
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (7.09) w sali im. Stefana Strahla Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbyła się gala 25–lecia Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Podczas uroczystości podsumowano dotychczasowe działania, wręczono pamiątkowe statuetki za współpracę i rozmawiano o przyszłości.

W trakcie gali wspominano minione 25 lat, które obfitowało w wiele inicjatyw wspierających lokalnych przedsiębiorców.

- 25 lat zobowiązuje. Chcemy jeszcze intensywniej pracować na rzecz dolnośląskich firm, a naszym głównym kierunkiem jest subregion jeleniogórski - powiedział Piotr Miedziński, prezes KARR. - Pomagamy w edukacji, zwłaszcza jeśli chodzi o osoby młode, które rozpoczynają swoją karierę. Potem kontynuujemy współpracę z tymi osobami ucząc ich przedsiębiorczości, dając narzędzia, dzięki którym łatwiej im rozpocząć działalność, czyli pieniądze na start. Następnie wspomagamy ich poprzez finansowanie szkoleń zawodowych i praktycznych, a także wspieramy poprzez niskooprocentowane kredyty i pożyczki - opowiadał o działalności agencji P. Miedziński, który zapowiedział powstanie Akademii Przedsiębiorczości. - Będziemy w szkołach, uczelniach wyższych, aby młodzi ludzie mieli jak najlepszy dostęp do wiedzy, kontaktów, narzędzi, które ułatwią im start - dodał prezes KARR.

W trakcie uroczystości był czas na przemówienia i wyróżnienia dla osób i instytucji współpracujących z Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego, czyli spółki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Wśród nagrodzonych znalazły się m.in. Euroregion Nysa, Miasto Jelenia Góra oraz czescy i niemieccy partnerzy. Dodatkowo prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej wręczył odznaki wszystkim prezesom z 25 lat istnienia agencji, a byli to: Teresa Mitsatsos (1993-2002), Ryszard Ryk (2002-2008), Grzegorz Rychter (2008-2015) i Piotr Miedziński (od 2015).

- Chcę rozwinąć swoją działalność i poprzez KARR pozwoliłam sobie na pożyczkę hipoteczną, dzięki której kupiłam większy lokal. W przyszłości chciałabym otworzyć Akademię Fryzjerstwa - powiedziała Marta Wilk, właścicielka salonu fryzjerskiego, która w tym roku uzyskała tytuł fryzjera roku w Jeleniej Górze i drugie miejsce na Dolnym Śląsku.

Uroczystość uświetnili muzycy Filharmonii Dolnośląskiej oraz... Robert Makłowicz, który - po urodzinowym torcie - zaprosił na Plac Ratuszowy, gdzie odbyła się 16. edycja targów produktów regionalnych "Wyprodukowano pod Śnieżką".

Twoja reakcja na artykuł?

8
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group