Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 11322
Zalogowanych: 47
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Ćwiczenia służb ratunkowych

Piątek, 2 lipca 2021, 8:03
Autor: WAC
Powiat: Ćwiczenia służb ratunkowych
Fot. Starostwo Powiatowe
Na terenie Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami w Ścięgnach odbyły się powiatowe ćwiczenia jednostek ochrony przeciwpożarowej z powiatu karkonoskiego.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie stanu przygotowania pracowników podczas pożaru w obiekcie oraz możliwości wykorzystania urządzeń służących do celów ochrony przeciwpożarowej. W trakcie działań sprawdzono też funkcjonowanie obowiązujących procedur i metod postępowania podczas akcji ratowniczo - gaśniczej.

Takie ćwiczenia odbywają się co najmniej raz w roku i wynikają z realizacji Powiatowego Planu Ratowniczego – mówi oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze kpt. Krzysztof Zakrzewski. - Biorą w nich udział ratownicy w sile jednej kompanii liczącej 6 – 8 pojazdów PSP, policji i zarządzania kryzysowego. Działania odbywają się na podstawie scenariuszy wydarzeń kryzysowych, jak wypadek masowy, pożar lasu, skażenie chemiczne, pożar dużego obiektu.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki masz stosunek do zbiórek, akcji charytatywnych?

Oddanych
głosów
432
Staram się pomagać wszystkim
31%
Pomagam tylko osobom, które znam
35%
Nie biorę udziału w taki akcjach
34%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Tak wyglądały zimy w przedwojennej Polsce
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Kultura
Orwellowski „1984” na scenie Teatru Norwida
 
Aktualności
Tajemnicze odgłosy –ponura kapliczka w Bukowcu
 
Aktualności
Bezsensowny mord. Z siekierą na księdza z Maciejowej
 
Aktualności
Koniec epoki w Muzeum Sportu
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group